«
»
FacebookGoogle+

Percy Jackson: Morze Potworów (2013) – Percy Jackson: Sea of Monsters

Percy Jackson: Morze potworów jest drugim filmem zrealizowanym na podstawie bestsellerowej książki autorstwa Ricka Riordana. Jest to film z gatunku fantastyki-przygodowej co już może nam dużo powiedzieć o jego fabule i treści jaką będzie ze sobą niósł ten obraz filmowy.

Reżyser: Thor Freudenthal
Scenariusz: Marc Guggentheim
Aktorzy: Logan Lerman, Alexandra Daddario, Alisha Newton, Leven Rambin

Percy Jackson: Morze Potworów – Percy Jackson: Sea of Monsters, zwiastun 2013

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Chociaż dużym błędem byłoby zamknięcie tego filmu w szufladzie z bajkami dla dorosłych dzieci. Aczkolwiek z całą pewnością nie znajdziemy w nim zbyt wiele realistycznych wątków co jest charakterystyczne dla tego gatunku filmów, to jednak nie należy zamykać sobie możliwość obejrzenia Percy Jackson: Morze potworów. A powody dla których tak uważam poznacie po zapoznaniu się z całością tego wpisu.

Film ten opowiada o przygodach potomka greckich bogów Perseusza Jackson, zwanego Percym (Logan Lerman), to nastoletni syn greckiego boga morza Posejdona. Cierpiący na dysleksję i ADHD chłopak mieszka i uczy się w Nowym Jorku. Całość opowieści rozpoczyna się pewnego dnia od odwiedzin Annabeth Chase (Alexandra Daddario), córki Ateny. Opowiada ona Percy, że ktoś zatruł drzewo, które roztacza wokół Obozu Herosów ochronną granicę. Aby odbudować tarczę zapewniającą półbogom bezpieczeństwo, niezbędne jest Złote Runo – magiczna skóra skrzydlatego barana. Percy musi wyruszyć więc po nie na Morze Potworów – zwane przez ludzi Trójkątem Bermudzkim. Na jego wodach leży wyspa, gdzie ukryte jest runo. Okazuje się też, że w tym samym miejscu olbrzym Polifem więzi satyra Grovera (Brandon T.Jackson) , oddanego przyjaciela Percy. Annabeth i Percy dostają się na statek i spotykają Clarisse La Rue (Leven Rambin), córkę boga Aresa, która także szuka uzdrawiającej, złotej skóry, towarzyszy im też cyklop Tyson (Douglas Smith), przyrodni brat Percy’ego. Wyprawa ta nie jest jednak tak prosta jak się mogła wydawać na początku nawet dla potomków greckich bogów. Po drodze czeka na naszych bohaterów mnóstwo przygód i niebezpieczeństw. Będą musieli zmierzyć się z potworami, które skrywają głębiny morskie.

W tym miejscu należą się słowa uznania dla twórców Percy Jackson: Morze Potworów za perfekcyjnie zrealizowanie scen wypełnionych efektami specjalnymi, które czego jestem pewien zadowolą każdego nawet najbardziej wymagającego widza. Cały film jest nienagannie zrealizowany, ale na szczególne uznanie zasługują sceny morskie i sceny walki z potworami. Na sam koniec tego wpisu pozwolę sobie przytoczyć fragment wywiadu który przeprowadził z odtwórcami głównych ról filmu Percy Jackson: Morze Potworów magazyn Atrevidinha:


Atrevidinha: Jakie to uczucie ponownie wcielić się w rolę Annabeth Chase?
Alex: Bardzo spodobała mi się możliwość powrócenia na plan Percy Jacksona i to, że będę grała u boku Logana, Jake`a i Brandona. Jesteśmy przyjaciółmi od pierwszej części i wspaniale było wrócić i móc z nimi współpracować ponownie.
Atrevidinha: Gdybyś miała możliwość być półbogiem w realnym życiu, to kto byłby twoim boskim rodzicem?
Alex: Uwielbiam być córką Ateny, ponieważ jej atuty to mądrość, siła i inteligencja.  Po prostu kocham tę funkcję. Choć musze przyznać, że umiejętności Percy’ego, który ma predyspozycje do kontrolowania wód są również w kręgu moich zainteresowań.
Atrevidinha: Co jest najfajniejsze w ekranizacji Morza potworów?
Logan: Och, jest wiele fajnych rzeczy. Choć najlepsze jest to, że film będzie bardzo zabawny oraz fanom na pewno spodobają się wykreowani bohaterowie, którzy staną się inspiracją dla nich, zwłaszcza tych młodszych.
Atrevidinha: Czy przeczytałeś książki? Czy jesteś fanem serii?
Logan: Niestety nie czytałem wszystkich książek. Przeczytałem dwie części i bardzo mi się spodobały. Zauważyłem, że nieco przeoczyliśmy w pierwszym filmie, dlatego fani będą bardziej zadowoleni z Morza potworów. Pracowaliśmy bardzo ciężko, aby stworzyć wierny pierwowzór książki.

Atrevidinha
 

Z całą pewnością film Percy Jackson: Morze Potworów zasługuje na uwagę widzów i na poświęcenie czasu przeznaczonego na zapoznanie się z tym obrazem filmowym, choćby ze względu na fantastyczne sceny wypełniające ten film jak również ze względu na niebanalny humor całego filmu, nie wspominając już o możliwości zapoznania się z doskonałą grą aktorską gwiazd młodego kina Amerykańskiego.

szczególygatunek: fantastyka, przygoda, familijny
produkcja: USA
reżyser: Thor Freudenthal
scenariusz: Marc Guggentheim
zdjęcia: Shelly Johnson
muzyka: Andrew Lockington
premiera: 16 sierpnia 2013 r.
obsadaLogan Lerman – Percy JacksonAlexandra Daddario – Annabeth Chase
Alisha Newton – młoda Annabeth
Douglas Smith – Tyson
Leven Rambin – Clarisse La Rue
Brandon T.Jackson – Grover Underwood
Bjorn Yearwood – młody Grover
Jake Abel – Luke Castellan
Anthony Head – Chiron
Stanley Tucci – Pan D
Derek Mears – Cyklop
Paloma Kwiatkowski – Thaila
Katelyn Mager – młoda Thaila

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz