«
»
FacebookGoogle+

Pod mocnym aniołem (2013)

Pod mocnym aniołem jest kolejnym filmem doskonałego reżysera Wojciecha Smarzowskiego, reżysera między innymi ”Róży”, „Wesela” i „Drogówki”. Jest to wstrząsający obraz przedstawiający historię nałogowego alkoholika i podejmowanych przez niego próbach wyrwania się z kleszczy nałogu. Jerzego (Robert Więckiewicz) pisarza-alkoholika poznajemy w przełomowym dla niego momencie życia.

Premiera: 17 stycznia 2014 r.
Reżyser: Wojciech Smarzowski
Scenariusz: Wojciech Smarzowski
Aktorzy: Robert Więckiewicz, Julia Kijowska, Andrzej Grabowski, Kinga Preis, Marian Dziędziel, Adam Woronowicz

Pod mocnym aniołem, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Zakochany w dużo młodszej dziewczynie (Julia Kijowska) zaczyna wierzyć, że z nałogiem można wygrać dzięki miłości. Wreszcie zaczyna dostrzegać sens i cel życia, jednak siła nałogu jest olbrzymia i nie jest łatwo z nim wygrać. Po krótkim czasie abstynencji Jerzy udaje się wprost do baru „Pod mocnym aniołem” i zaczyna tam pić i pić. Gdy bar zostaje zamknięty niedopity Jurek udaje się do sklepy nocnego gdzie kupuje zapas alkoholu i pije dalej po powrocie do dom, bez końca. Wreszcie trafia na oddział intensywnej terapii i po raz kolejny zostaje skierowany na przymusowe kilkutygodniowe leczenie odwykowe. W czasie leczenia w szpitalu odwykowym poznaje dr. Granadę (Andrzej Grabarczyk) oraz innych pacjentów m.in. Kolumba (Jacek Barciak), Manie (Kinga Preis), króla cukru-Kubice (Marian Dziędziel), Borysa (Marcin Dorociński), Joanne (Iwona Wszołkówna), królową Kentu (Iwona Bielska) i inżyniera (Krzysztof Kiersznowski) jest to barwna galeria postaci i charakterów. Są oni wszyscy poddawani innowacyjnej metodzie leczenia i wyprowadzania z dybów nałogu polegającej na spisywaniu swoich wspomnień z okresu najintensywniejszego picia i następnie publiczne ich odczytanie w gronie towarzyszy-pacjentów oddziału odwykowego. Widzowie będę mieli możliwość pośmiania się z zabawnych pijackich opowieści reżysera filmowego, księdza, kierowcy TIR-a czy policjanta, a także do głębszej refleksji podczas słuchania dramatycznych opowieści fryzjerki, farmaceutki czy robotnika. Jerzy jako pisarz może się wykazać swoim talentem pisząc opowiadania dla innych pacjentów.

Na planie nowego filmu Wojtka Smarzowskiego

Pod mocnym aniołem jest obrazem przedstawiającym powolny upadek człowieka zaplątanego w sieć nałogu alkoholowego i dramatycznych momentach walki o przetrwanie. Jest to film o walce z nałogiem, zwątpieniu, nadziei, kolejnych upadkach, wielkiej miłości która wydaje się być jedyną szansą na wyrwanie się ze szponów strasznej choroby jaką jest nałóg alkoholowy i powrotu do normalności trzeźwego życia.

Pozwolę sobie zacytować słowa producenta filmu Pod mocnym aniołem Jacka Rzehaka które wydają się najtrafniej określają charakter i przesłanie tego filmu:

Film nasz jest niezwykle ważny ze społecznego punktu widzenia: po jego obejrzeniu wiele osób zastanowi się nad tym jakie są ich relacje z alkoholem. Gdzie jestem i gdzie za chwile mogę się znaleźć? I jeśli tak się stanie, jeśli uda się wywołać refleksję, uratować kilka istnień ludzkich, to mogę z głębokim przekonaniem powiedzieć, że warto było podjąć walkę o to aby zrealizować ten niezwykły, a jednocześnie bardzo trudny projekt

Jacka Rzehaka

Polecam film Pod mocnym aniołem każdemu bez znaczenia czy miał, ma czy możliwie że będzie mieć problemy z alkoholem. Ten film powinien być wyświetlany profilaktycznie każdemu pokoleniu, aby zapobiec piciu co u nas jest sportem narodowym. Pije się wszędzie z każdej okazji i bez okazji.

 

szczególygatunek: dramat
produkcja: Polska
reżyser: Wojciech Smarzowski
scenariusz: Wojciech Smarzowski
zdjęcia: Tomasz Madejski
muzyka: Mikołaj Trzaska
premiera: 17 stycznia 2014 r.
obsadaRobert Więckiewicz – Jerzy
Julia Kijowska – Ona
Andrzej Grabowski – dr. Granada
Kinga Preis – Mania
Marian Dziędziel – król cukru/Kubica
Adam Woronowicz – Anioł
Izabela Kuna – Katarzyna
Iwona Bielska – królowa Kentu
Marcin Dorociński – Borys
Jacek Braciak – Kolumb
Eryk Lubos – Charles Bukowski
Robert Wabich – Mietek
Iwona Wszołkówna – Joanna
Krzysztof Kiersznowski – inżynier
Wojciech Urbański – Kafka

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/12/Pod-mocnym-aniołem-zwiastun.mp4 22091007 video/mp4

Dodaj komentarz