«
»
FacebookGoogle+

Polski film (2013)

Polski film jest wbrew tytułowi filmem czeskim w koprodukcji polskiej, ale sam pomysł i realizacja tej zabawnej komedii należała do Czechów. Jest to jak przystało na Czechów zabawna komedia opowiadająca o zawiłościach robienia interesów Polsko-Czeskich.

Reżyser: Marek Najbrt
Scenariusz: Marek Najbrt, Robert Geisler, Benjamin Tuček
Aktorzy: Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Josef Polášek, Marek Daniel, Jan Budař, Jana Plodková, Katarzyna Zawadzka, Krzysztof Czeczot

Polski film, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

A wszystko zaczyna się od pomysłu 4 znanych czeskich aktorów Tomáš Matonoha (Tomáš Matonoha), Pavel Liška (Pavel Liška), Marek Daniel (Marek Daniel) i Josef Polášek (Josef Polášek) którzy postanawiają zrealizować swoje marzenie z czasów nauki w szkole aktorskiej, którym było nakręcenie filmu ze sobą w rolach głównych, pod scenariusz napisany przez nich samych i całkowicie zrealizowany ich siłami. Po tym gdy udaje się im nakłonić jeszcze parę osób do swojego pomysłu prace na filmem ruszają pełną parą przy wielkim entuzjazmie wszystkich współtworzących tej projekt kolegów aktorów. Całość filmu ma sfinansować polski koproducent Głowacki (Krzysztof Czeczot). Jak to jednak bywa w twardym życiu biznesu sam entuzjazm i zapał to za mało aby móc zrealizować całość projektu. Całość filmu Polski film śmiało można podsumować jednym zdaniem: im dalej w las tym ciemniej, podobnie sprawa ma się z naszymi bohaterami im dalej są z realizacją swojego młodzieńczego marzenia tym schody do celu są coraz bardziej strome. Wszystko zaczyna się coraz bardziej komplikować.

Całość filmu można nazwać przysłowiowym „czeskim filmem” w którym nikt nie wie o co chodzi, a mimo wszystko całość toczy się do przodu siłą rozpędu. W tej produkcji filmowej mamy do czynienia z niezwykle śmiesznymi sytuacjami, przezabawnymi scenami wypełnionymi doskonałym humorem, a to wszystko na tle poważnego biznesu jakim jest nakręcenie filmu. Polski film to obraz pokazujący stosunki polsko czeskie w krzywym i zabawnym zwierciadle. Mocną stronę filmu są aktorzy, którzy w sposób perfekcyjny odtwarzają samych siebie, bez skrępowania pokazując wszystkie swoje wady i zalety. Film ten może być o tyle bliski polskiej widowni, że część scen była kręcona w Polsce i część obsady aktorskiej jest również polska. Myślę że tak dobrej komedii produkcji naszych południowych sąsiadów już dawno nie mogliśmy oglądać, co świadczy za tym aby wybrać się do kina na ten właśnie seans kinowy, do czego gorąco zachęcam każdego lubiącego niesamowite czeskie poczucie humoru w doborowej obsadzie aktorskiej zrealizowane w dobrym guście i z humorem mogącym konkurować z największymi produkcjami komediowymi tego roku. Równie gorąco zapraszam do komentowania wpisów na naszej-Waszej stronie czym możecie przyczynić się do podjęcia decyzji przez niezdecydowanych, a dzięki temu pomóc sobie nawzajem w sprawie wyboru repertuaru kinowego. Dziękuję również bardzo gorąco w imieniu całego zespołu ludzi pracujących na stroną, wszystkim odwiedzającym stronę i czynnie biorącym udział w jej życiu, zachęcając jednocześnie do aktywności i polecenia nas znajomym co z całą pewnością przełoży się na jej popularność i pozwoli na rozwój serwisu zobacz tutaj.pl  za co bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim przyczyniającym się do wzrastającej popularności naszej-Waszej strony filmowej.

 

szczególygatunek: komedia
produkcja: Czechy, Polska
reżyser: Marek Najbrt
scenariusz: Marek Najbrt, Robert Geisler, Benjamin Tuček
zdjęcia: Miloslav Holman
muzyka: Midi Lidi
premiera: 6 września 2013 r.
obsadaPavel Liška – Pavel LiškaTomáš Matonoha – Tomáš Matonoha
Josef Polášek – Josef Polášek
Marek Daniel – Marek Daniel / Emil Havlát
Jan Budař – Jan Budař
Jana Plodková – Jana Plodková
Katarzyna Zawadzka – Kasia
Krzysztof Czeczot – Głowacki
Marcin Kobierski – Grzywa
Lucie Benešová – Lucie Benešová
Kristýna Boková – żona Liška
Lukáš Hejlik – nowy mąż Lucie Benešovej
Barbora Milotová – Marie
Kryštof Rimský – asystent reżysera

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Polski-film-zwiastun.mp4 27846083 video/mp4

Dodaj komentarz