«
»
FacebookGoogle+

Porachunki (2013) – The Family

Mam niewątpliwą przyjemność przedstawić i zachęcić Was do zapoznania się z filmem zagranym w gwiazdorskiej obsadzie i wyreżyserowanym przez jednego z lepszych reżyserów współczesnego kina Luca Bessona o jednoznacznie brzmiącym tytułem Porachunki. Jest to komedia o aspiracjach sensacyjno-kryminalnych, opowiadające perypetie pewnej amerykańskiej rodziny, która w ramach programy ochrony świadków zostaje przeniesiona z nową tożsamością do małego miasteczka w Normandii gdzie próbuje zacząć prowadzić normalne życie jak setki tysięcy rodzin nas całym świecie.

Premiera: 27 grudnia 2013 r.
Reżyser: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson, Michael Caleo
Aktorzy: Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Dianna Agron, John D`Leo, Tommy Lee Jones, Jimmy Palumbo, Paul Borghese

Porachunki – The Family, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

I wszystko byłoby dobrze gdyby nie przeszłość członków tej z pozoru normalnej rodziny. Otóż Fred Blake (Robert De Niro) jest byłym szefem niebezpiecznej grupy przestępczej oraz jego żona Maggie Blake (Michelle Pfeiffer) kobieta poślubiona mafii są rodzicami dwójki nastolatków Belle (Dianna Agron) i Warrena (John D`Leo), którzy zdradzają swoją organizacją przestępczą i dzięki ich zeznaniom przed sądem zostają postawieni i skazani członkowie tego przestępczego kartelu.

Porachunki jest filmem satyrę na temat społeczeństwa i relacji międzyludzkich prześmiewającą ciągle aktualne stereotypy i uprzedzenia oraz niektóre znane nam wszystkim sytuacje. Głównym jednak celem reżysera jest ukazania w krzywym zwierciadle gangsterskiej rodziny uwikłanej w przestępcze porachunki. Pomimo wysiłków agenta Stansfielda (Tommy Lee Jones) aby utrzymać całość sytuacji i rodzinkę gangstera w ryzach okazuje się to karkołomnym zadaniem, gdyż ani Fredy ani Maggie nie mają ochoty zmieniać niczego w swoimi przyzwyczajeniach i nawykach, co dodatkowo zaczyna się komplikować gdy rodzina zostaje namierzona i odnaleziona przez byłych kolegów gangsterskiego małżeństwa chcących wyrównać rachunki ze zdrajcami i sprzedawczykami policyjnymi.

Film Porachunki można z czystym sumieniem polecieć jako lekkie kino rozrywkowe, dostarczające naprawdę mnóstwo dobrego humoru bez przesadnej głębi czy zmuszających do wysiłku szare komórki refleksji nad życiem, niema w tym filmie żadnych trudnych pytań natury filozoficznej o sens życia czy prób wyjaśnia sytuacji rodziny Blake, mamy za to pełen humoru i satyry obraz, wystarczy wyobrazić sobie pewnego siebie gangstera, który do niedawna zabijał bez mrugnięcia okiem jak jest zmuszony do przyjęcia słów krytyki na temat przygotowywanego przez niego barbecue, a takich wisienek na torcie jest w tym obrazie filmowym znacznie więcej doprowadzających widownię do wybuchów niczym niepohamowanym śmiechem.

Porachunki bez żadnego namysłu można polecić każdemu wielbicielowi kina akacji, wielbicielom trupa gęsto słaniającego się przez cały czas trwania filmu oraz fanom niebanalnie doskonałego humoru. Film bawi od początku do końca, charakteryzuje się doskonale dobranymi dialogami i oczywiście gwiazdorską obsadą. Z całą pewnością nie polecam tego obrazu kinowego jako seansu na pierwszą randkę.

 

szczególygatunek: komedia kryminalna
produkcja: Francja, USA
reżyser: Luc Besson
scenariusz: Luc Besson, Michael Caleo
zdjęcia: Thierry Arbogast
muzyka: Evgueni Galperine, Sacha Galperine
na podstawie powieści Tonino Benacquista „Malavita”
premiera: 27 grudnia 2013 r.
obsadaRobert De Niro – Fred Blake / Giovanni Manzoni
Michelle Pfeiffer – Maggie Blake
Dianna Agron – Belle Blake
John D`Leo – Warren Blake
Tommy Lee Jones – agent Robert Stansfield
Jimmy Palumbo – Di Cicco
Paul Borghese – Albert
Domenick Lambardozzi – Rocco
Vincent Pastore – gruby Willy
Michael J.Panichelli Jr. – robak Billy
Giovanni Cirfiera – Enrico
Kresh Novakovic – Vincenze
Ricardo Cordero – Philly
Dominic Chianese – Vinnie Caprese
Josheph Perrino – Joey
David Belle – Mezzo
Anthony Desio – Bernie

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/12/Porachunki-zwiastun.mp4 11644071 video/mp4

Dodaj komentarz