«
»
FacebookGoogle+

Poradnik pozytywnego myślenia

Scenariusz do tej zabawnej komedii powstał w oparciu o powieść autorstwa Matthew Quicka pod tym samym tytułem. W tym obrazie w reżyserii Davida O.Russella wszyscy bohaterowie są obarczeni problemami natury, delikatnie mówiąc, emocjonalnej.

 

Głównym bohaterem tej filmowej opowieści jest Pat, który po ciężkim pobiciu kochanka swojej żony trafia do szpitala psychiatrycznego, skąd na własną odpowiedzialność wypisuje go matka, od tego momentu zaczynamy towarzyszyć Patowi w jego zmaganiach się z przeciwnościami losu. Po opuszczeniu szpitala Pat jest przekonany, że uda mu się wrócić do normalnego, poukładanego życia przy boku swojej żony.

Jednak wszystkie plany Pata zmieniają się o 180 stopni gdy poznaję owdowiałą Tiffany, która podobnie do niego jest obarczona problemami emocjonalnymi i skłonnościami do nimfomanii. Tą dwójkę zgodnie z zasadą „Kto się czubi ten się lubi”, przez swoją niechęć do siebie zaczyna łączyć więź sympatii, przyjaźni i może czegoś więcej?

„Poradnik pozytywnego myślenia” jest z całą pewnością zabawnym, lekkim filmem, który ma wiele wspólnego z klasyczną komedią romantyczną. A jednak jest w nim coś więcej. Może po prostu nadzieja dla wszystkich w ten czy w inny sposób niezrównoważonych? Polecam.

1 comment

  1. Krzysztof Walicki

    Wesoły obraz, który dzięki swojej komediowej formie w prosty i przystępny sposó pokazuje jak należy zwalczać swoje słabości i pokonywać problemy 🙂

Dodaj komentarz