«
»
FacebookGoogle+

Prawdziwa historia króla skandali – The Look of Love (2013)

Prawdziwa historia króla skandali można śmiało nazwać filmem biograficznym, opowiadającym historię życia jednego człowieka, którym w tym przypadku jest Paul Raymond (Steve Coogan) jeden z najbogatszych Brytyjczyków, a zarazem jeden z największych skandalistów w historii Anglii.

 Prawdziwa historia króla skandali – The Look of Love, zwiastun 2013

http://youtu.be/AmmhG6u1_3M

Zwiastun – YouTube, Facebook

Prawdziwa historia króla skandali jest filmem, który w sposób bezpośredni ukazuje zarówno szczyty jak również doliny życia. Historia pokazana w tym filmie ukazuje kulisy powstawania imperium finansowego Paula Raymonda który otwarciem pierwszego klubu erotycznego w 1958 r. złamał zasady przyzwoitości wśród Brytyjczyków po to aby w 1992 stać się najbogatszym mieszkańcem Wielkiej Brytanii. Swój finansowy sukces zawdzięczał sieci klubów i czasopism erotycznych, które przyniosły mu ogromne bogactwo. Jednak Prawdziwa historia króla skandali ukazuje nie tylko sukces jaki odniósł Paul Raymond, ale pokazuje również, a może przede wszystkim jego osobistą tragedię i niemoc, mimo bogactwa, wobec zdarzeń i losu jaki spotkał jego samego i jego rodzinę. Jak już wspomniałem film w sposób bezpośredni i bezwzględny ukazuje życia Paula Raymonda zarówno to zawodowe pełne sukcesu, jak również prywatne pełne osobistej porażki i tragedii. Prawdziwa historia króla skandali przedstawia Paula Raymonda jako skandalistę który dla zaspokojenia swoich potrzeb i dla realizacji swojej wizji jest gotów zrobić wszystko.

Pokazuje człowieka pozbawionego wszelkich zasad przyzwoitości, bezwzględnego wobec najbliższych skandalisty, który kieruje się zasadą „nieważne co o nas mówią, ważne żeby mówili najgłośniej i najdłużej jak to tylko możliwe”. Dzięki takiemu podejścia do życia niszczy to co jest najważniejsze w życiu przeciętego człowieka – miłość i rodzinę. Jedną z bardziej wymownych scen tego filmu jest scena podczas której w czasie jednego z przedstawień sygnowanych nazwiskiem Raymonda wchodzi jego córka Debbie (Imogen Poots) i jest jedyną ubraną osobą jak biała plama na erotycznym imperium tworzonego przez jej ojca. Dramat historii Paula Raymonda polega na jego wielkiej miłości do córki i uwielbieniu skandalu jako środka do osiągnięcia sukcesu, co niestety nie mogło iść w parze bez tragicznych konsekwencji. Prawdziwa historia króla skandali ukazuje prawdziwe oblicze sukcesu w sposób bezkompromisowy, pokazuje równość wszystkich ludzi wobec tragedii. Przedstawia niemoc nawet tych najbogatszych i największych wśród ludzi wobec dramatu życia jaki spotkać może każdego bez względu na jego pozycję i status majątkowy.

Film ten jest godny polecenia zarówno ze względu na swoją zawartość, idee którą przedstawia, znakomitą grę aktorską, ale również ze względu na perfekcyjną realizację i produkcję tego filmu. Gorąco polecam seans kinowy podczas którego będziecie mieli możliwość zobaczenia Prawdziwej historii króla skandali.

obsadaSteve Coogan – Paul Raymond
Anna Friel – Jean Raymond
Imogen Poots – Deebie Raymond
Matthew Beard – Howard Raymond
Tamsin Egerton – Fiona Richmond
Sarah Solemani – Anna
Liam Boyle – Derry
Emily Berrington – Clare
Matt Lucas – Divine
Stephan Fry – Barrister
Santi Scinelli – Odience
David Williams – Vicar
Kieran O`Brien – Jimmy Humphries
Chris Addison – Tony Power
Vera Filatova – Monika
James Lance – Carl Snitcher
szczególygatunek: komediodramat
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyser: Michael Winterbottom
scenariusz: Matt Greenhalgh
zdjęcia: Hubert Taczanowski
premiera: 31 maja 2013 r.

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz