«
»
FacebookGoogle+

Przed północą – Before Midnight (2013)

Przed północą jest kolejną częścią pokazującą upadki i wzloty miłości, która narodziła się 20 lat temu „Przed wschodem słońca” gdzieś w pociągu do Wiednia między Celine (Julie Delpy) i Jesse (Ethan Hawke).

Przed północą – Before Midnight, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

Po namiętnej nocy spędzonej ze sobą niestety ich drogi rozchodzą się. Ale tak ogromne uczucie które wybuchło między naszymi bohaterami nie mogło skończyć się po jednej nocy. Po 10 latach znów wpadają na siebie przypadkiem „Przed zachodem słońca” tym razem w Paryżu i znów dawne uczucie wybucha z siłą erupcji wulkanu. Ty razem jednak ze szczęśliwym końcem. Po kolejnych 10 latach mamy znów możliwość przypatrywania się uczuciu miłości tym razem „Przed północą” dziś już dojrzałej parze z dwójką uroczych dzieci spędzających wakacje gdzieś w Grecji. Czas wakacji upływa im na przyjemnym lenistwie połączonym z zabawą i zwiedzaniem zabytków. I pewnie byłoby to kolejny przesłodzony film o szczęściu, miłości i pełnym zrozumieniu, gdyby nie jego druga połowa zaczynająca się w momencie gdy Jesse i Celine planują spacer do hotelu, gdzie chcą spędzić noc, która ma od nowa wzniecić pożar miłości między nimi, albo wylać na ich głowy zimną wodę i tym samym zakończyć ich związek.

Przed północą dojrzewa razem z bohaterami i z filmu okrzykniętego największym romansem współczesnego kina przeradza się w film pokazujący głębokie relacje międzyludzkie i poddającemu analizie długoletni związek Jesse i Celine. Widzowie będę mieli możliwość przeżycia razem z głównymi bohaterami wzloty i upadki ich miłości i wspólnego życia, które co jakiś czas generuje iskry zapalne dzięki czemu pełna katastrofa i koniec namiętnego uczucia wydaje się nieunikniony i pewny w każdej kolejnej scenie filmu. Dzięki takiemu napięci i niepewności jesteśmy zmuszeni przez twórców Przed północą do bacznego i wnikliwego obserwowania sytuacji i wniknięcie w jej wnętrza od samego początku do liter końcowych. Ogromnym plusem tej produkcji jest fakt, że para aktorów odtwarzająca dwie główne postacie jednocześnie jest także współtwórcami scenariusza, co pozwoliło im dać jak najwięcej od siebie i stworzyć postanie niemal namacalne, realistyczne i obsadzone głęboko w rzeczywistości codziennego świata i życia. Dzięki temu jesteśmy w stanie głębokiej integracji z bohaterami filmu Przed północą, co pozwala nam na włączenie się w akcję i realistyczne połączenie z bohaterami.

Z całą pewnością o tym filmie można powiedzieć jedno, że jest to subtelnie romantyczny obraz niepozbawiony realności z wrażliwością przedstawiający kolejne wzloty i upadki związku i uczucia miłości zakochanych w sobie bohaterów. Przed północą wart jest polecenia i zainteresowania się nim jeśli nie ze względu na treść jaką niesie ze sobą, to z absolutną pewnością ze względu na znakomitą grę aktorską Julie Delpy i Ethan Hawke, którzy w sposób perfekcyjny i prawdziwie rzeczywisty oddali całość uczuć od miłości do złości i rozczarowania goszczących w sercach bohaterów.

szczególygatunek: dramat, romans
produkcja: USA
reżyser: Richard Linklater
scenariusz: Richard Linklater, Julie Delpy, Ethan Hawke
zdjęcia: Christos Voudouris
muzyka: Graham Reynolds
premiera: 28 czerwca 2013 r.
obsadaJulie Delpy – Celine
Ethan Hawke – Jesse
Seamus Davey-Fitzpatrick – Hank
Ariane Labed – Anna
Athina Rachel Tsangari – Ariadni
Xenia Kalogeropoulou – Natalia
Walter Lassally – Patrick
Yannis Papadopoulos – Achilleas

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz