«
»
FacebookGoogle+

R.I.P.D. Agenci z zaświatów (2013) – R.I.P.D.

R.I.P.D. Agenci z zaświatów jest specyficzną komedią opartą na scenariuszu z gatunku fantastyki, co owocuje naprawdę dobrze zrealizowanym obrazem z mnóstwem humoru i zabawnych sytuacji, które doprowadzają do bólu mięśni brzucha od ciągłych wybuchów pełnym śmiechem.

Reżyser: Robert Schwentke
Scenariusz: Phil Hay, Matt Manfredi
Aktorzy: Ryan Reynolds, James Hong, Jeff Bridges,  Marisa Miller, Kevin Bacon, Mary-Louise Parker

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jest to historia specjalnego oddziału R.I.P.D. Rest in Peace Department (Departament: Spoczywaj w Spokoju) w którego szeregach służą martwi dla ludzi policjanci. Wśród nich jest doświadczony w fachu policyjnym zarówno tym ziemskim jak również tym niebiańskim szeryf Roy Pulsifer (Jeff Bridges), który od dawna ściga niepokorne dusze umarłych, które w swej przebiegłości i desperacji udają normalnych i żywych ludzi. Do jego zadań służbowych należy aresztowanie tych dusz i doprowadzenie ich przed oblicze sprawiedliwości i sądu ostatecznego. Kiedy do oddziału dołącza młody detektyw Nick Walker (Ryan Reynolds) do swej nagłej śmierci podczas akcji wschodząca gwiazda policji, zaczynają się problemy z młodym, niepokornym policjantem. Nickowi jest bardzo trudno pogodzić się z faktem swojej śmierci i trudno mu zrozumieć fakt, że mimo tego że nie żyje to nadal może przebywać wśród ludzi chociaż dla nich niewidoczny.

Kiedy Nick i Roy zostają parterami muszę bardzo szybko znaleźć wspólną nić porozumienia, aby być w stanie obronić Ziemię i jej mieszkańców przed hordą złych dusz którym nie w głowie przejście na drugą stronę życie i spokojny spoczynek w zaświatach. Choć dzieli ich ogromna przepaść różnic począwszy od charakteru, przez poczucie humoru a skończywszy na doświadczeniu obaj zdają sobie doskonale sprawę z niezaprzeczalnego faktu, że to w ich rękach spoczywa los całego świata i ludzi. Głównym celem ich misji jest przywrócenie równowagi między światem żyjących i świtem zmarłych, która została zachwiana przez spisek którego uczestnicy chcą zniszczenia świata żywych. Cel ten mogą osiągnąć tylko dzięki pełnej współpracy w całkowitym porozumieniu lub w przeciwnym wypadku jeśli ich współpraca nie będzie oparta o zgodę i porozumienie na każdej płaszczyźnie będę musieli obserwować zagładę świata razem ze wszystkim żyjącymi na nim istotami. R.I.P.D. Agenci z zaświatów jest super zabawnym obrazem przedstawiającymi walkę z niepokornymi duszami niechcącymi pogodzić się ze swoim końcem życie na świecie wśród ludzi i koniecznością przejścia na drugą stronę życie w zaświatach. Dzięki swojej paranormalnej i nierealnej fabule i charakterowi film ten ma w sobie potężne zasoby doskonałego humoru i przezabawnych możliwości, które w sposób perfekcyjny zostały wydobyte i pokazane przez twórców tego dzieła sztuki filmowej.

Potrafi rozbawić i doprowadzić do łez śmiechu każdego dzięki doskonale dopracowanym i spójnych ze sobą sytuacjami z dowcipnymi dialogami i przezabawnymi gagami. R.I.P.D. Agenci z zaświatów można z całą pewnością nazwać doskonałą komedią, która może pretendować do miana najlepszej komedii roku. Jest to film, który można polecić każdemu jako przykład doskonale wykorzystanego potencjału komediowego. Z pełnym przekonaniem polecam seans kinowy R.I.P.D. Agenci z zaświatów każdemu szukającemu w kinie doskonałej zabawy i 2 godzin pełnych śmiechu, z całą pewnością nie opuszczą kina zawiedzeni czy rozczarowani.

szczególygatunek: komedia akcji
produkcja: USA
reżyser: Robert Schwentke
scenariusz: Phil Hay, Matt Manfredi
zdjęcia: Alwin H.Kuchler
muzyka: Christophe Beck
premiera: 9 sierpnia 2013 r.
obsadaRyan Reynolds – Nick
James Hong – wcielenie Nicka
Jeff Bridges – Roy
Marisa Miller – wcielenie Roya
Kevin Bacon – Hayes
Mary-Louise Parker – Proctor
Lonnie Farmer – wcielenie Proctor
Stephanie Szostak – Julia
Mike O`Malley – Elliot
Robert Knepper – Stanley Nawlicki
Devin Ratray – Pulaski
Larry Joe Campbell – Murphy
Tobias Segal – Clement Smokewagon Perkins

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz