«
»
FacebookGoogle+

Raj: Nadzieja (2013) – Paradies: Hoffnung

Raj: Nadzieja jest 3 po „Raj: Miłość” i „Raj: Wiara” kończąca częścią trylogię filmową o wspólnym tytule „’’Raj”. W tej części będziemy mieli możliwość poznać bliżej córkę Teresy, bohaterki poprzednich części trylogii, Melanię. Jest to 13-latka z problemem nadwagi z którym stara się walczyć na obozie dla puszystych nastolatek w austriackich Górach Wechsel.

Reżyser: Ulrich Seidl
Scenariusz: Ulrich Seidl, Veronika Franz
Aktorzy: Melanie Lenz, Verena Lehbauer, Joseph Lorenz, Viviane Bartsch, Johanna Schmid, Michael Thomas, Hannes A. Pendl

Raj: Nadzieja – Paradies: Hoffnung, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Pod opieką trenera, dietetyka oraz lekarza Melania stara się zrzucić zbędne kilogramy. W dzień ćwiczy intensywnie na zajęciach fizycznych, przestrzega diety nocami szaleje w nocnych klubach upijając się, paląc papierosy, podjadając słodycze aby móc do rana plotkować z koleżankami o seksie i nocnym klubowym życiu. W czasie trwania obozu Melania dzięki dbaniu o swój wygląd zewnętrzny zaczyna odkrywać w sobie kobiecość i zakochuje się w o 30 lat starszym przystojnym lekarzu. Za wszelką cenę stara się go sobą zainteresować i zdobyć jego względy. Odkrywając swoją seksualność Melania budzi w sobie pożądanie które wraz z uczuciem do starszego mężczyzny powoli staje się obsesją trzynastolatki. Ma ona już swoje pierwsze doświadczenie w kontaktach z płcią przeciwną, przecież już całowała się z kolegą, lecz po tym jak koleżanka opowiada jej o utracie dziewictwa Melania czuje się przerażona bólem, który według koleżanki zawsze temu towarzyszy.

Raj: Nadzieja jest obrazem ukazującym nam bezlitosne kryteria atrakcyjności i próby sprostania im przez nastolatki, co w połączeniu z uczuciem ukazuje nam całą gamę emocji towarzyszących trzynastolatce i jej koleżankom podczas bezlitosnego obozu. Zabiegi którym poddawane są nastoletnie uczestniczki obozu mają w podtekście surowe kryteria atrakcyjności seksualnej co stanowi wielkie wyzwanie dla nastolatek. Aby sprostać tym wymaganiom będę robiły wszystko co w ich odczuciu podnosi ich atrakcyjność w męskich oczach. „Każdy sukces wymaga dyscypliny i poświęcenia się dla niego” słowa wypowiedziane przez wuefistą na pierwszych zajęciach sportowych dają nastolatkom pozwolenie na robienie wszystkiego co w ich mniemaniu doprowadzi je do sukcesu. Film ukazuje bezlitosność kryteriów stawianych przed nastolatkami. W sposób bezkompromisowy i nie budzący żadnych wątpliwości pokazuje nam bezsens prób sprostania tym wymaganiom.

Czy dziecięca jeszcze miłość Melani do lekarza znajdzie swój szczęśliwy koniec, czy jej wyobraźnia nie zniszczy jej samej na początku drogi do dorosłości? Czy założenia obozu i starania nastolatki nie zostaną zniszczone przez bezlitosny świat? Po odpowiedzi na te i na każde inne pytania dotyczące filmu Raj: Nadzieja zapraszam gorąco do kin na seans filmowy kończący trylogię „Raj”. Na sam koniec pozwolę sobie zacytować dwie prasowe opinie o filmie:

 

Austriacki reżyser Ulrich Seidl ukazuje w swoim nowym filmie losy kobiet poszukujących akceptacji, miłości, nadziei w każdym miejscu w którym przyjdzie im się znaleźć czy to będzie plaża, ulica, nocny klub czy obóz dietetyczny

Chrismon.evangelische.de

W filmie Raj: Nadzieja ostatniej części trylogii Ulrich Seidl ukazuje pierwszą miłość nastolatki do dorosłego mężczyzny ponownie porywając się na niezwykłą perspektywę ukazującą to uczucie

Stern.de

 

szczególygatunek: dramat
produkcja: Austria, Francja, Niemcy
reżyser: Ulrich Seidl
scenariusz: Ulrich Seidl, Veronika Franz
zdjęcia: Edward Lachman, Wolfgang Thaler
premiera: 20 września 2013 r.
obsadaMelanie Lenz – Melanie
Verena Lehbauer – Verena
Joseph Lorenz – dietetyk
Viviane Bartsch – specjalistka żywienia
Johanna Schmid – Hanni
Michael Thomas – trener
Hannes A. Pendl – mężczyzna na dyskotece

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Raj-nadzieja-zwiastun.mp4 23916862 video/mp4

Dodaj komentarz