«
»
FacebookGoogle+

Robaczki z Zaginionej Doliny (2014) – Minuscule: Valley of the Lost Ants

Robaczki z Zaginionej Doliny jest pierwszym na świecie połączeniem realistycznych ująć przyrody ze stworzoną za pomocą komputerów animacją w formacie 3D. Jest to też jednocześnie wielkoformatowa kinowa wersja serialu który odniósł niebywały sukces w ponad 80 krajach na całym świecie. Seria niezwykłych przygód owadzich bohaterów tej animacji rozpoczyna się w malowniczych krajobrazach Zaginionej Doliny gdzie wśród pozostałości po letnim pikniku wybucha konflikty między mrówkami.

Premiera: 17 stycznia 2014 r.
Produkcja: Belgia, Francja
Reżyser: Thomas Szabo, Hélène Giraud
Scenariusz: Thomas Szabo, Hélène Giraud

Robaczki z Zaginionej Doliny – Minuscule: Valley of the Lost Ants, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Źródłem konfliktu między czarnymi i czerwonymi mrówkami jest pozostawiony przez ludzi olbrzymi skarb w postaci ogromnego pudełka wypełnionego cukrem w kostkach. Przypadkiem i nieoczekiwanie w samym centrum tej mrówczej rywalizacji dostaje się mała biedronka szukająca swoich rodziców. Opowiada się ona po stronie czarnych mrówek i walczy w obronie słodkiego skarbu przez zapędami czerwonych łakomczuchów. Całość animacji prezentuje się jako pełne zwrotów akcji i zaskakujących rozwiązań kino dla widzów w każdym wieku zarówno dla pokolenia najmłodszych kinomaniaków jak również ich starszego rodzeństwa, a także dla rodziców i dziadków najmłodszego pokolenia kinowych widzów. Każdy znajdzie w tej animacji coś dla siebie. Najmłodsi bardzo porywającą bajkę, starsi ciekawą opowieść z gatunku fantastyki, a najstarsi pełną humoru opowieść przywodzącą w pamięci lata ich dzieciństwa.

Robaczki z Zaginionej Doliny to urzekająca animacja zapierająca dech w piersiach krajobrazami dalekiej Prowansji i niespotykaną dotychczas jakością scen w trójwymiarze. Przesympatyczni owadzi bohaterowie tej opowieści z ogromnym poczuciem humoru prezentują swoistą komediową krzyżówkę „Mikrokosmosu” i „Awatara” w jednym obrazie filmowym, który z całą pewnością pokochają wszyscy widzowie w wieku od 3 do 103 lat. Jest to opowieść o przyjaźni między dwoma różnymi gatunkami owadzich przedstawicieli jakimi są biedronka i jedna z czarnych mrówek, jest to opowieść o braku podziałów i zaniku różnic w obliczu jednego wspólnego celu jakim jest obrona pudełka cukrowych kostek, jest to w końcu opowieść o życiu i zachowaniu przedstawicieli najmniejszych gatunków zwierząt jakim są wszelkie owady. Jest to animacja o tyle specyficzna, że przez cały seans kinowy nie pada ani jedno słowo, bohaterowie nie są uczłowieczeni i wyposażeni w umiejętności mowy zrozumiałej dla ludzi. Porozumiewają się między sobą tak jak to się odbywa w naturalnych warunkach ich życia. Co wcale nie nudzi, a wręcz przeciwnie powoduje, że skupiamy się bardziej na obrazie wyświetlanym na kinowym ekranie co w efekcie sprawia, że jesteśmy częścią opowieści.

Te co skaczą i fruwają na film o sobie serdecznie wszystkich zapraszają.

 

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/01/Robaczki-z-Zaginionej-Doliny-zwiastun.mp4 27064369 video/mp4

Dodaj komentarz