«
»
FacebookGoogle+

Rysiek lwie serce (2013) – la espada del valor

Rysiek lwie serce jest bardzo udaną animacją z morałem dla młodszych i najmłodszych kinomaniaków. Opowiada ona historię chłopca Ryśka którego pragnieniem i od zawsze marzeniem było zostać rycerzem tak wielkim i szlachetnym jak jego dziadek. Niestety świat w którym żyje Rysiek zdominowanym został przez biurokrację, bezduszne prawo i prawników, a rycerskość została zapomniana i zepchnięta na margines.

Premiera: 15 listopada 2013 r.
Reżyser: Manuel Sicilia
Scenariusz: Manuel Sicilia, Matthew Jacobs
Głosy: Freddie Highmore, Saoirse Ronan, Tamsin Egerton, Julie Walters, Barry Humphries

Rysiek lwie serce – la espada del valor, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Ojciec chłopca będący doradcą królewskim również dla swego syna zaplanował urzędniczą przyszłość. W dniu kiedy Rysiek ma opuścić swój dom rodzinny i wyjechać do elitarnej szkoły prawniczej, postanawia wbrew woli ojca uciec z domu i udać się w nieznany świat w poszukiwaniu tajemniczego zamku, magicznego miecza i źródła odwagi która jest niezbędna aby mogły spełnić się marzenia o zostaniu rycerzem.

Rysiek lwie serce jest przezabawną opowieścią o niezwykłych przygodach, niebywałej przyjaźni, sile marzeń i ich spełnieniu. Jest to film stworzony głównie z myślą o najmłodszych widzach, chociaż także starsze pokolenie kinomaniaków nie będzie się nudziło podczas seansu kinowego tej produkcji filmowej. Niewątpliwymi walorami tego filmu jest doskonały humor, który z całą pewnością rozbawi każdego bez względu na wiek, dobra animacja i fabuła oparta na szlachetnych opowieściach o sprawiedliwych i odważnych rycerzach, co z pewnością spodoba się najmłodszym widzom. Jest to opowieść wypełniona odwagą, dobrymi uczynkami, przyjaźnią, szlachetnością i co jest bardzo istotne pozbawiona scen przemocy i brutalności.

Rysiek jako ideał rycerza szanuje przeciwnika, jest odważny honorowy, potrafi poświęcić się dla sprawy i walczy o sprawiedliwość co udowadnia swoimi czynami przez cały czas trwania opowieści o jego przygodach. Czy Ryśkowi uda się spełnić swoje największe marzenia i stać się rycerzem tak szlachetnym, odważnym i sprawiedliwym jako jego dziadek? Czy zdoła on udowodnić całemu światu, że jest godnym następcom swojego dziadka mimo nieprzychylności i braku wiary ze strony ojca? Czy dzięki marzeniom Ryśka ród szlachetnych rycerzy wróci do łask i podziwu mieszkańców królestwa mimo, że jego kompanem jest tchórzliwy i nieporadny krokodyl mający smocze ambicje, którego obdarzył przyjaźnią? Po odpowiedzi na te i na każde inne pytanie zapraszam bardzo gorąco wszystkich rodziców, dziadków i starsze rodzeństwo wraz z najmłodszymi widzami już od 15 listopada do kin na seans kinowy animacji Rysiek lwie serce o szlachetności, odwadze, przyjaźni i marzeniach.

 

szczególygatunek: animacja
produkcja: Hiszpania
reżyser: Manuel Sicilia
scenariusz: Manuel Sicilia, Matthew Jacobs
muzyka: Ilan Eshkeri
premiera: 15 listopada 2013r.
głosu udzielili w wersji oryginalnej
Freddie Highmore – Rysiek
Saoirse Ronan – Natalia
Tamsin Egerton – Lara
Julie Walters – babcia
Barry Humphries – Braulio
głosu udzielili w polskiej wersji
Marcin Hycner – Rysiek
Ewelina Lisowska – Natalia
Krzysztof Ibisz – Glancelot
Katarzyna Kwiatkowska – Lara
Maria Czubaszek – babcia
Jarosław Boberek – Braulio

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/11/Rysiek-Lwie-Serce-zwiastun.mp4 8779358 video/mp4

Dodaj komentarz