«
»
FacebookGoogle+

Sekret Afrykańskiego dziecka (2013) – Le secret de l`enfant-fourmi

Sekret Afrykańskiego dziecka jest to intrygujący, pełen emocji i zjawisk paranormalnych dramat o życiu na czarnym afrykańskim lądzie. Całość fabuły rozpoczyna się w momencie kiedy Cécile (Audrey Dana) postawia wyjechać do Afryki aby móc być blisko swojego narzeczonego Didiera (Robinson Stévenin), który pracuje w misji humanitarnej w najbiedniejszej części Afryki na terenach północnego Beninu.

Reżyser: Christine François
Scenariusz:
Aktorzy:

Sekret Afrykańskiego dziecka – Le secret de l`enfant-fourmi, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube

Jednak miła podróż do Afryki zmienia całe życie Cécile powodując zdarzenia których nikt nie był stanie przewidzieć. Podczas podróży samochodem do miejsca gdzie znajdowała się misja w której pracuje narzeczony Cécile gubi się ona w Afrykańskim buszu gdzie nie ma dróg, a jednym drogowskazem jest kompas i intuicja. Podczas poszukiwania właściwego kierunku jazdy nagle z buszu wyłania się młoda afrykanka z niemowlęciem na ręku i oddaje swoje dziecko Cécile szybko znikając. Cécile jest w szoku, jak można oddać swoje dziecko obcej kobiecie? Nie pozostaje jej nic innego jak zaopiekować się malcem i oddać go w najbliższej miejscowości jaką będzie mijać do sierocińca albo jakieś rodzinie na wychowanie. Dzieje się jednak coś dziwnego, każdy człowiek do którego zwraca się o pomoc reaguje histerycznie i z przerażeniem ucieka po zobaczeniu dziecka. Wtedy Cécile postanawia, pomimo sprzeciwu swojego partnera i lokalnych władz, zabrać niemowlaka ze sobą do Francji.

Następnie zostajemy przeniesieni 7 lat do przodu kiedy to dziecko Cécile zaczyna przejawiać dziwne zachowanie, które bardzo niepokoi jego przybraną matkę. Postanawia ona wrócić na czarny Afrykański ląd, aby odkryć tajemnicę porzucenia Lancelota (Élie Lucas Moussoko) przez jego afrykańską matkę, mając nadzieję że to zmieni jej przybranego syna i pozwoli im żyć w dotychczasowym spokoju. Gdy po raz drugi ląduje ona razem z dzieckiem w Afryce zaczyna odkrywać mroki i tajemnicze zjawiska związane z narodzinami Lancelota. Po tym gdy zderza się z szamanami i ich czarnymi rytuałami zaczyna rozumieć konieczność, która przed 7 laty pchnęła matkę chłopca do porzucenia go i oddania w ręce obcej kobiety.

Sekret Afrykańskiego dziecka jest dynamicznym i zaskakującym swoją fabułą filmem ukazującym Afrykę daleką od pocztówkowej krainy safari. Pokazuje on zderzenie dwóch obcych sobie kultur i światów, pełnej mroków i okrutnych wierzeń Afryki z racjonalnym i pełnym kolorów życiem na starym lądzie – Europie. Jednocześnie jest to poruszający film ukazujący problematykę macierzyństwa wśród mieszkańców Afryki. Jest to z całą pewnością obraz filmowy, który w pełni zasługuje na poświęceniu mu czasu i uwagi. Chociaż jest to film zrealizowany w afrykańskiej konwencji to jednak przedstawia uniwersalne problemy z którymi borykają się rodzice na całym świecie. Szczególnie mocno polecam seans filmowy Sekret Afrykańskiego dziecka wszystkim którym nieobce są problemy Afryki, a także tym którzy chcieliby poznać obyczaje panujące na Czarnym Afrykańskim Lądzie wśród rdzennych mieszkańców tego kontynentu, oraz wszystkim którym nieobce są losy mieszkańców Afryki. Zapraszam gorąco do wizyty w kinie na seansie tego poruszającego filmu o uwiezieniu emocjonalnym pomiędzy dwoma obcymi sobie światami.

Na sam koniec pozwolę sobie zacytować słowa reżysera tego filmu:

Ta historia została zainspirowana zwierzeniami francuskiej kobiety, która przyjęła dziecko oskarżone przez czarowników w okolicznościach dość podobnych do tych przedstawionych w filmie. Moje spotkanie z tą kobiety i jej czarnym dzieckiem był decydujące. Aby móc zrealizować tą produkcję w jak najbardziej realnym świetle postawiłem jechać do źródła tej historii i obserwować to co się tam dzieje. Myślę, że rzuciłam się do spraw, które dotyczą mnie głęboko. Dzięki postaci Cécile, jesteśmy w obliczu kwestii macierzyństwa, ojcostwa, przysposobienia międzynarodowego, poszukiwanie tożsamości, ambiwalencji pochodzenia… Historia ta pozwoliła mi odbyć wielką podróż w głąb nie tylko Afryki, ale przede wszystkim ludzkiej osobowości i emocji towarzyszących nam na co dzień

Christine François

 

szczególygatunek: dramat
produkcja: Francja
reżyser: Christine François
scenariusz: Christine François, Sophie Fillières, Gaëlle Macé, Maurice Rabinowicz
zdjęcia: Dominique Colin, François Kuhnel
muzyka: Jean-François Hoel
premiera: 13 września 2013 r.
obsadaAudrey Dana – Cécile
Robinson Stévenin – Didier Germain
Élie Lucas Moussoko – Lacelot
Yann Trégouët – Philippe
Gérard Hounou – żandarm
Vivianne Tatangue – Fati
Catherine Gandois – matka Cécile
Fati Ganiki – matka Lancelota
Mahomed Imorouchabi – ojciec Lacelota
François Bagri – matka Emmanuelle
Théophile Sowié – głos

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/Sekret-Afrykanskiego-dziecka-zwiastun.mp4 24030650 video/mp4

Dodaj komentarz