«
»
FacebookGoogle+

Seksowny geniusz zła – Sexy Evil Genius (2013)

Seksowny geniusz zła jest filmem którego akcja dzieje się w jednym miejscu, którym jest bar w centrum Los Angeles. To tam spotyka się troje nieznanych sobie osób Miranda (Michelle Trachtenberg), Bert (William Baldwin), Marvin (Harold Perrineau), których łączy jedna osoba Niki (Katee Sackhoff) z którą w przeszłości łączyły ich stosunki intymne.

Seksowny geniusz zła – Sexy Evil Genius, zwiastun 2013

Źródło: You Tube

Są kompletnie zaskoczeni po tym jak odkrywają że wszyscy troje zostali zaproszeni do baru przez swoją dawną kochankę. Niki spóźnia się, jednak w końcu pojawia się i wówczas zaczynają się dziać rzeczy, których nikt się nie spodziewał. Niki oświadcza wszystkim, że była oskarżona o morderstwo i że jej linią obrony była choroba psychiczna, ponadto zaproszeni przez nią byli kochankowie dowiadują się, że jest zakochana i zamierza wyjść za mąż za swojego obrońcę, który pomógł jej opuścić areszt i wybronił przed odpowiedzialnością karną za morderstwo. Po tych rewolucyjnych oświadczeniach pojawia Bert (William Baldwin) teraźniejszy partner Niki. Podczas wspólnego picia drinków i luźnej rozmowy pomiędzy byłymi kochankami, a teraźniejszym partnerem Niki zaczyna narastać konflikt. Po długiej rozbiórce psychiki Niki przez zaproszonych przez nią gości dochodzą oni do wspólnego wniosku, że jej choroba psychiczna nie była tylko linią obrony lecz że jest faktem.

W tym przekonania upewnia ich sama Niki, której zachowanie odbiega od zachowania zdrowych psychicznie ludzi. Ona jednak cały czas zaprzecza i uparcie twierdzi że owszem była chora ale już jest po leczeniu i wszystko wróciło do normy z jej zdrowiem psychicznym. Jednak cały czas zaprzeczają temu fakty i zachowanie się Niki. W końcu postawiona przed faktami Niki oświadcza, że zebrała ich w jednym miejscu aby się zemścić jednak nie wyjawia na kim i za co chce się mścić. Wszyscy są przerażeni po tym jak była partnerka wyznaje im szczegóły morderstwa, którego się dopuściła.

Seksowny geniusz zła jest filmem dość mocno trzymającym w napięci, do ostatniej chwili nie wyjawiającym prawdziwych zamiarów Niki i całej prawdy o jej planach. Całe napięcie jest podwajane dzięki obsadzeniu akcji filmu w jednym miejscu w tym przypadku w barze, dzięki czemu widz nie jest rozproszony przez obraz. Statyczne tło akcji filmu Seksowny geniusz zła pozwala skoncentrować się na oglądanym obrazie i utożsamić się z nim. Film ten z całą pewnością nie jest kinem lekkim, luźnym i przyjemnym, aczkolwiek jest godny poleceni wszystkim wielbicielom gatunku.

szczególyprodukcja: USA
reżyseria: Shawn Piller
scenariusz: Scott Lew
zdjęcia: Rebecca Tull
muzyka: Nino Centurion
obsadaMichelle Trachtenberg – Miranda Prague
Seth Green – Zachary Newman
Katee Sackhoff – Nikki Franklyn
Anthony Michael Hall – Mark Von Dutch
William Baldwin – Bert Mayfaire
Harold Perrineau – Marvin Coolidge
Nora Kirkpatrick – Abby
Karen Jean Wu – kelnerka

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz