«
»
FacebookGoogle+

Sklep dla samobójców (2013) – Le magasin des suicides

Sklep dla samobójców jest animowaną komedią zrealizowaną ze szczególnym i specyficznym poczuciem czarnego humoru. Nie jest to z całą pewnością animacja dla dzieci, ale nie jest to również film dla wszystkich pełnoletnich widzów. Jeśli macie skłonności do popadania w depresje to odradzam wizytę w kinie na tej produkcji filmowej, ale jeśli lubicie śmiać się z rzeczy które na ogół nie są śmieszne, lubicie specyficzny czarny humor i nie straszne Wam widoki i przeżycia samobójców to z całą pewnością ta propozycja filmowa jest stworzona dla Was.

Reżyser: Patrice Leconte
Scenariusz: Patrice Leconte
Aktorzy: Bernard Alane, Isabelle Spade, Kacey Mottet Klein, Isabelle Giami, Laurent Gendron

Sklep dla samobójców – Le magasin des suicides, zwiastun 2013

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Głównymi postaciami animacji Sklep dla samobójów jest rodzina Tuvache, prowadząca od lat rodziny interes którym jest sklep z niezbędnymi akcesoriami dla samobójców pragnących jak najszybciej pożegnać się z życiem. Rodzinny biznes prosperuje doskonale ze względu na swoją lokalizację w miasteczku tak ponurym, że jedynym wyjściem jest popełnienie samobójstwa. Sklep prowadzony jest przez Mishima (Michał Wójcik), jego żonę Lucréce (Joanna Kołaczkowska), którym w fachowej obsłudze klientów pomagają ich dzieci Vicent (Wojciech Mecwaldowski) i Matilyn (Magdalena Kumorek). Każdy przyszły samobójca znajdzie tutaj pełną gamę specyficznych narzędzi niezbędnych każdemu chcącemu pożegnać się z życiem. Od wymyślnych trucizn, przez specjalnie ostrzone żyletki, a skończywszy na zwykłym sznurku dla mniej wymagających klientów. W pełni profesjonalna obsługa i fachowe doradztwo wykluczają pojęcie stałego klienta.

Gwiazdy zapraszają na film

Taka idylla trwałaby zapewne dla rodziny Tuvache jeszcze przez długie lata gdyby nie psikus jaki sprawił im los i życie, którego byli największymi przeciwnikami. Wszystko kończy się wraz z narodzinami 3 dziecko państwa Tuvache, które ku zgrozie całej rodziny uśmiecha się i cieszy. Interes zaczyna podupadać za sprawą wesołego bobasa, który swym radosnym uśmiechem wywołuje w każdym ewentualnym samobójcy chęci do życia i radość. Ponure i szare dotąd miasteczko samobójców zaczyna powoli przeradzać się w pełne życia, kolorowe miejsce gdzie żyją ludzie pełni humoru i chęci do zmian na lepsze. Czy za sprawą najmłodszego potomka państwa Tuvache miasteczko samobójców przerodzi się w miasteczko ludzi długowiecznych, bez desperatów chcących zakończyć swoje życia za pomocą akcesoriów oferowanych w Sklepie dla samobójców? Czy rodzinny interes upadnie po latach niczym nie zakłóconej działalności? Czy pojawienie się uśmiechniętego, pełnego niemowlęcego optymizmu bobasa zmieni życie rodziny Tuvache i całego miasteczka? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam gorąco do wizyty w kinie na czarnej, ale bez wątpienia wesołej komedii Sklep dla samobójców.

szczególygatunek: animacja, komedia
produkcja: Belgia, Francja, Kanada
reżyser: Patrice Leconte
reżyser polskiego dubbingu: Bartosz Kędzierski
scenariusz: Patrice Leconte
muzyka: Étienne Perruchon
premiera: 9 sierpnia 2013r.
głosu udzielili w wersji orginalnej
Bernard Alane – Mishima
Isabelle Spade – Lucrèce
Kacey Mottet Klein – Alan
Isabelle Giami – Matilyn
Laurent Gendron – Vicent
głosu udzelili w polskiej wersji
Michał Wójcik – Mishima
Joanna Kołaczkowska – Lucréce
Kacper Siekanowicz – Alan
Magdalena Kumorek – Matilyn
Wojciech Mecwaldowski – Vicent

Dodaj komentarz