«
»
FacebookGoogle+

Ślepy traw (2013) – Runner, runner

Ślepy traf jest filmem z gatunku akcji i sensacji, opowiada o wydarzeniach mających miejsce w życiu młodego studenta Richi Fursta (Justin Timberlake), którego sposobem na zarabianie pieniędzy są gry hazardowe on-line. Pewnego dnia Richi stwierdza, że padał ofiarą oszustwa i dzięki temu przegrał wszystkie swoje pieniądze jakie miał na opłacenie czesnego i życie.

Premiera: 18 października 2013r.
Reżyser: Brad Furman
Scenariusz: Brian Koppelman, David Levien
Aktorzy: Ben Affleck, Justin Timberlake, Gemma Arterton, Sam Palladio, David Costabile, Dayo Okeniyi, Sam Upton

Ślepy traw – Runner runner, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Postanawia odnaleźć właściciela witryny i odzyskać przegraną, w jego mniemaniu przez oszustwo, sumę. Aby móc zrealizować swój plan musi wyjechać na Kostarykę, w miejsce gdzie nie zna nikogo, gdzie wszyscy mówią obcym dla niego językiem, gdzie będzie pozostawiony sam sobie przeciw właścicielowi internetowego kasyna, którym jest Ivan Block (Ben Affleck) zamożny i bezkompromisowy przestępca. Gdy Richi dociera do jego królestwa hazardu, zostaje przez niego namówiony i skuszony olbrzymimi zarobkami do współpracy. Jednak Ivanem od dawna interesuje FBI, której agenci od dawna starali się dostać do grupy współpracowników Ivana aby móc inwigilować jego działalność i zdobyć przeciwko niemu niezbite dowody świadczące o jego przestępczej działalności. Kiedy nagle pojawia się Richi jest to niewątpliwą szansa na inwigilację grupy Ivana przez człowieka niezaangażowanego w działalność tajnych służb. Kiedy Richi zaczyna współpracę z Ivanem nieoczekiwanych odwiedzają go goście z FBI , którzy składają mu propozycję nie do odrzucenia. Ma on obserwować działalność Iva i jego grupy i o wszystkim składać raporty agentom FBI.

Ślepy traf to wypełnione niezwykle szybką akcją kino, ukazujące kulisy działalności kasyn online. Olbrzymim atutem tego filmu są aktorzy zaangażowani w produkcję tego filmu, co dodaje tej kinowej produkcji blasku i splendoru. Jest to kino wypełnione scenami akcji w sąsiedztwie niezwykłego bogactwa i przepychu w jakim żyje właściciel kasyna online Ivan, a do czego dąży i czego pragnie skromny student Richi. Czy uda mu się odzyskać stracone pieniądze? Czy może zostanie nieugiętym i twardym przestępcom nie myślącym o zdradzie swojego szefa? A może w obliczu przestępczej działalności jaką prowadzi Ivan ulegnie namową agentów FBI i pomoże im zdobyć niepodważalne dowody na przestępczą działalność niewyobrażalnie bogatego szefa? Tego nie zdradzę zapraszając wszystkich zainteresowanych przebiegiem fragmentu życia młodego studenta Richiego do kin na seans tego bardzo dobrego filmu.

Ślepy traw stara się ukazać i odpowiedzieć na pytanie co liczy się bardziej w życiu młodych ludzi czy pieniądze i bogactwo, czy wartości moralne, uczciwość i spokój sumienia . Ukazuje też ciemne przestępcze interesy dokonywane za pomocą najnowszych osiągnięć techniki jak internet i komputer. Z całą pewnością film ten można zaliczyć do elity filmów mających swoją premierę w 2013 roku. Na pewno warto go polecić wielbicielom kina akacji i zaskakujących rozwiązań, a z pewnością opuszczą oni kino usatysfakcjonowani i zadowoleni z czasu poświęconego na obejrzenie filmu Ślepy traw.

 

szczególygatunek: kryminał, thriller
produkcja: USA
reżyser: Brad Furman
scenariusz: Brian Koppelman, David Levien
zdjęcia: Mauro Fiore
premiera: 18 października 2013
obsadaBen Affleck – Ivan Block
Justin Timberlake – Richie Furst
Gemma Arterton – Rebecca Shafran
Sam Palladio – Shecky
David Costabile – profesor Hornstein
Dayo Okeniyi – Perdeep
Sam Upton – agent Poole
James Molina – Esteban
Christian George – Wilson
Diana Laura – Sandra Leon
Hugh Scott – strzelec
Louis Lombardi – Archie

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz