«
»
FacebookGoogle+

Smerfy 2 (2013) – The Smurfs 2

Smerfy 2 to przezabawny, wyśmienicie zrealizowany film dla każdego od 3 do 103 lat. Jest to druga odsłona pełnometrażowego filmu o przygodach uwielbianych przez wszystkich Smerfów. Fabuł a filmu jest wszystkim doskonale znana, Gargamel ze swym jedynym towarzyszem kotek Klakierem za wszelką cenę chcą złapać wszystkie Smerfy aby posiąść ich moc dzięki czemu Gargamel stałby się największym czarnoksiężnikiem.

Reżyser: Raja Gosnell
Scenariusz: J.David Stem, David N.Weiss, Jay Scherick, David Ronn, Karey Kirkpatrick dialogi w polskiej wersji językowej: Bartosz Wierzbięta
Aktorzy: Phil Meheux

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jednak Smerfy 2 nie jest wcale kolejną opowieścią o tym samym opowiadaną do znudzenia. Chociaż główny motyw tej bajki jest niezmienny, to jednak jest on przedstawiony w przezabawny, zaskakujący i niepowtarzalny sposób. W tej odsłonie przygód niebieskich Smerfów podstępny Gargamel tworzy kilka smerfopodobnych kreatur nazwanych Wredkami mając nadzieję, że dzięki tym stworom będzie w stanie posiąść magiczną moc prawdziwych Smerfów. Jak się okazuje ku wielkiemu rozczarowaniu Gargamela jednak tylko prawdziwe Smerfy mogą dać mu moc i tylko przy pomocy zaklęcia znanego jedynie Smerfetce może zamienić swoje stwory w prawdziwe Smerfy. Kiedy to do niego dociera zaczyna obmyślać plan porwania Smerfetki w czym mają mu pomóc Wredki i wymusić na niej zdradzenia zaklęcia zamieniającego jego kreatury w prawdziwe Smerfy. Smerfetka zostaje podstępnie porwana do Paryża gdzie Gargamel z pomocą swoich czarów zdobywa miliony wielbicieli. Wtedy do akcji wkraczają Papa Smerf, Gapcio, Maruda, i Laluś którzy postanawiają za wszelką ceną ratować Smerfetkę. W ślad za Gargamelem i Smerfetką wyruszają do świata ludzi gdzie z pomocą swoich ludzkich przyjaciół z pierwszej części Patrickiem i Grace będą walczyć z podłym Gargamel o uwolnienie Smerfetki.

Całość filmu jest przezabawną opowieścią nasyconą żartami sytuacyjnymi wspartymi zabawnymi dialogami. Nawet w trudnych sytuacjach i w czasie największego zagrożenia Smerfy są dzięki swojej nieznajomości świata ludzi i wielkiego miasta jakim jest Paryż cudownie zabawne i z każdego ponuraka wycisną salwę gromkiego śmiechu. Smerfy 2 podobnie do wszystkich poprzednich opowieści o przygodach niebieskich stworków są z założenia produkcjami tworzonymi z myślą o najmłodszych widzach, jestem jednak pewien że podczas seansu kinowego tego filmu doskonale będą się bawić zarówno najmłodsi, starsi jak również najstarsi widzowie.

Czy Smerfom przy wesparciu przyjaciół z ludzkiego świata uda się odbić Smerfetką z rąk Gargamela? Jak się skończy jej pobyt wśród Wredek? Czy Gargamel – Wielki czarodziej znów zostanie upokorzony przez maleńkie niebieskie Smerfy? Po odpowiedzi na te i na wszystkie inne pytania zapraszam serdecznie do kin na pełną zabawy, humoru i przygód opowieść Smerfy 2.

szczególygatunek: animacja, familijny
produkcja: USA
reżyser: Raja Gosnell
reżyser polskiej wersji językowej: Marek Robaczewski
scenariusz: J.David Stem, David N.Weiss, Jay Scherick, David Ronn, Karey Kirkpatrick
dialogi w polskiej wersji językowej: Bartosz Wierzbięta
zdjęcia: Phil Meheux
muzyka: Heitor Pereira
premiera: 2 sierpnia 2013r.
głosu udzielili w wersji orginalnej
Hank Azaria – Gargamel
Katy Perry – Smerfetka
Christina Ricci – Vexy
Neil Patrick Harris – Patrick
Jayma Mays – Grace
Brendan Gleeson – Victor
Jonathan Winters – Papa Smerf
J.B.Smove – Hankus
Anton Yelchin – Ciamajda
George Lopez – Maruda
John Oliver – Laluś
Jacob Tremblay – Blue
Fred Armisen – Ważniak
głosu udzelili w polskiej wersji
Jerzy Stuhr – Gargamel
Małgorzata Socha – Smerfetka
Agnieszka Dygant – Vexy
Waldemar Barwiński – Patrick
Agnieszka Fajlhauer – Grace
Miłogost Reczek – Victor
Andrzej Gawroński – Papa Smerf
Jakub Szydłowski – Hankus
Grzegorz Drojewski – Ciamajda
Zbigniew Konopka – Maruda
Karol Wróblewski – Laluś
Bruno Skalski – Blue
Dariusz Błażejewski – Ważniak

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz