«
»
FacebookGoogle+

Stalingrad (2013)

Stalingrad to obraz wojenny opowiadający jednocześnie dwie historie. Pierwszą z nich jest historia samej bitwy o Stalingrad, a drugą jest miłość rodząca się w tych mało romantycznych i sprzyjających uczuciu czasach i wydarzeniach. Całość akcji filmu rozpoczyna się początkiem zimy 1942 roku, kiedy sowieckie wojska próbują sforsować Wołgę.

Premiera: premiera: 29 listopada
Reżyser: Fedor Bondarchuk
Scenariusz: Ilya Tilkin, Sergey Snazhkin
Aktorzy: Mariya SmolnikovaYanina StudilinaPyotr FyodorowThomas KretschmannSergey Bondarchuk Jr., Dmitriy LysenkovAndrey SmolyakovAleksey Barabash

Stalingrad, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu

Nielicznej grupce żołnierzy udaje się przekroczyć rzekę i ukryć w domu, gdzie poznają ukrywającą się Katje która nie zdążyła uciec przed niemieckim atakiem i została po drugiej stronie frontu. To właśnie między nią, a jednym z żołnierzy rodzi się uczucie wśród najkrwawej bitwy, śmierci czającej się wszędzie, zaczyna tlić się najpiękniejsze z uczuć – miłość.Ta nieliczna grupka żołnierzy musi bronić przyczółku którym jest dom nad brzegiem Wołgi za wszelką cenę, aby umożliwić Armii Czerwonej kontratak skierowany przeciw najeźdźcy hitlerowskiemu.

Stalingrad jest z całą pewnością jednym z największych przebojów w historii rosyjskiej kinematografii. Jego realizacja w formacie 3D jest wielkim plusem tej produkcji, a wyśmienita muzyka dodaje mu pełni i pozwala jeszcze bardziej emocjonalnie „wejść” widzom w historię opowiadaną na ekranie kinowym. Film jak twierdzi jego reżyser nie czerpie swego źródła w opisach generałów, przywódców wojsk sowieckich i niemieckich. Jest to historia oparta na dokumentach i wspomnieniach tych, którzy w niej uczestniczyli:

Spotkałem się z wieloma weteranami, to było jak podróż służbowa. Naszym celem było zebranie wszelkich materiałów od bezpośrednich uczestników tego wydarzenia, tych którzy tam walczyli, tzw. „Dzieci Stalingradu„.Chcemy dać ludziom niezapomniane i emocjonujące przeżycie

Fedor Bondarchuk

Twórcy Stalingradu wyjaśniają dlaczego ich podejście rożni się od innych:

To jest film o szczególnym charakterze, w którym obie strony walczące stoją oddalone od siebie o kilkadziesiąt metrów. Żołnierze stoją na tyle blisko siebie, że mogą spojrzeć sobiw w oczy. Wielu z nich bardzo szybko ginie. Ci, którym udaje się przeżyć choćby kilka dni, traktowani są niemalże jak weterani i herosi. Chcieliśmy, aby widz poczuł zbliżające się zagrożeni tak jak czuli to żołnierze walczący po obu stronach frontu. Chcieliśmy, by uczucia, które targały żołnierzami na froncie były rzeczywiste i niemalże „wyszły” poza ekran

Twórcy filmu

Film w ciągu pierwszego tygodnia wyświetlania w Rosji zarobił ponad 22 miliony dolarów otrzymując nominacje do Oscara w kategorii: najlepszy film nieanglojęzyczny. To mocny robiący wrażenie film oparty na ważnych wydarzeniach historycznych.

Polecam bardzo gorąco tej obraz kinowy każdemu lubiącemu kino faktu w otoczce kina akcji z nutą romantyzmu. Z całą pewnością opuszczą oni kino w pełni usatysfakcjonowani i bez uczucia straty czasu poświęconego na sens kinowy filmu Stalingrad.

 

szczególygatunek: wojennyprodukcja: Rosja
reżyser: Fedor Bondarchuk
scenariusz: Ilya Tilkin, Sergey Snazhkin
zdjęcia: Maksim Osadchiy-Korytkovskiy
muzyka: Angelo Bandalamenti
premiera: 29 listopada
obsadaMariya Smolnikova – Katia
Yanina Studilina – Masza
Pyotr Fyodorow – Gromow
Thomas Kretschmann – Peter Kahn
Sergey Bondarchuk Jr. – Siergiej Astachow
Dmitriy Lysenkov – Czwanow
Andrey Smolyakov – Polakow
Aleksey Barabash – Nikiforow
Oleg Volku – Krasnow
Heiner Lauterbach – Hans
Philippe Reinhardt – Gottfried
Georges Devdariani – Klose

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/12/Stalingrad-zwiastun.mp4 26000549 video/mp4

Dodaj komentarz