«
»
FacebookGoogle+

Stoker (2013)

Stoker jest filmem o emocjach, uczuciach i przeżyciach nastolatki uwikłanej w gry rodzinne wyreżyserowane przez jej krewnego. Jest to film zaczynający się jak większość produkcji tego gatunku od nieszczęścia w tym przypadku od tragicznej śmierci ojca nastolatki Indi (Mia Wasikowska), który ginie w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wypadku samochodowym.

Stoker, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

Podczas uroczystości pogrzebowych nagle pojawia się brat tragicznie zmarłego ojca Indi wuj Charlie (Matthew Goode). I od tego momentu zaczyna się gra której reżyserem i autorem jest wuj Charlie, a nieświadomą ofiarą India. Choć na Charliego ochotę ma też szukająca pocieszenia młoda wdowa czego nie ukrywa ani przed Charlim ani przed Indi to jednak on wykazuje zainteresowanie tylko nastoletnią bratanicą. Zaintrygowana młodym, przystojnym i do tej pory nieznanym wujem India ulega jego urokowi i daje się złapać w sieć jego manipulacji. Jednak nie jest ona pozbawiona instynktu i zaczyna przeczuwać jego niezbyt czyste intencje. Film Stoker jest bardzo zręcznie utkanym obrazem zbudowanym na emocjach, intrygach, dwuznaczności i psychologicznym terroryzmie. Oddaje całą gamę uczuć i emocji rodzących się i goszczących w głównych bohaterach tej iście gotyckiej opowieści umieszczonej w czasach współczesnych.

Zachwyt wzbudza sposób realizacji filmu Stoker, wypełnionego całą siecią zmyślnie połączonych scen i przeniknięć z jednego obrazu w drugi bez najmniejszego uszczerbku dla całości przedstawianej historii. Chociaż Stoker nie należy do łatwego w odbiorze kina to jednak zawiera w sobie swoisty magnez przyciągający widzów, umiejący wciągnąć i uwikłać ich w wydarzenia przedstawiane podczas projekcji tego obrazu. Jedynym zgrzytem w filmie jest jego zakończenie, które sprowadza tą produkcję do szablonowego poziomu tego gatunku filmowego. Ale ten drobny szczegół nie obniża wartości ogólnej filmu i z całą pewnością jest to produkcja godna zainteresowania i obejrzenia do czego bardzo zachęcam i polecam gorąco odwiedziny w kinie na seansie filmu Stoker.

szczególyprodukcja: USA, Wielka Brytania
reżyser: Chan-wook Park
scenariusz: Wentworth Miller
zdjęcia: Chung-hoon Chung
muzyka: Clint Mansell
premiera: 10 maja 2013 r.
obsadaMia Wasikowska – India Stoker
Matthew Goode – Charles Stoker
Thomas A.Covert – młody Charles Stoker
Nicole Kidman – Evelyn Stoker
Dermot Mulroney – Richard Stoker
Tyler von Tagen – młody Richard Stoker
Jacki Weaver – Gwendolyn Stoker
Lucas Till – Chris Pitts
Ralph Brown – szeryf Howard

Powiązane posty

Newsletter

2 comments

  1. justysia32

    Właśnie skończyłam oglądać i szczerze mówiąc nie spodziewałam się aż tak dobrego filmu! Myślałam, że oceny w Internecie były znacznie zawyżone, jednak był naprawdę niezły i z chęcią obejrzę jeszcze raz! Moja ocena to 9/10, jakby ktoś chciał to film w wysokiej jakości HD oglądałam tutaj:

    kino24tv.pl/NTk/Stoker

    POLECAM! 🙂

  2. Krzysztof Walicki

    Dziękujemy bardzo za zabranie głosy i polecamy się na przyszłość u nas tylko rzetelne i wiarygodne informacji. Pozdrawiam w imieniu administratorów strony 🙂

Dodaj komentarz