«
»
FacebookGoogle+

Człowiek ze stali (2013) – Man of Steel

Superman Men of Steel jest próbą opowiedzenia historii Supermana od samego początku na tle walki o przetrwanie Ziemi i jej mieszkańców. Człowiek ze stali przedstawi obraz Supermana jakiego znamy już z poprzednich części czyli szarego dziennikarza nie wyróżniającego się niczym szczególnym z tym, że tym razem producenci skoncentrowali się na początku jego historii.

 

W filmie dokładniej i bardziej szczegółowo jest przedstawione samo jego przybycie na Ziemię z odległego Kryptona, jak również początki jego życia na naszej planecie. Nie jest to jednak w żadnym wypadku próba opowiedzenie wyczynów Supermana bez przedstawienia jego siły i bohaterskości. Jak w każdej poprzedniej części opowieści o wyczynach Supermana tak i w tej jest mnóstwo scen efektów specjalnych w których superheros dokonuje rzeczy niemożliwych aby obronić mieszkańców Ziemi i ocalić naszą planetę przed zagładą i zniszczeniem. W Człowieku ze stali Superman jest jeszcze bardziej przedstawiony z ludzkiej strony jako człowiek mający normalne kłopoty i dylematy bliskie każdemu z nas. W tej części myślą przewodnią jest poszukiwanie przez Clarka-Supermana odpowiedzi na od dawna dręczące go pytania „Dlaczego tu jestem?”.

Będzie zmuszony podejmować trudne decyzje i zmierzyć się z wielką odpowiedzialnością jaka spoczywa na jego barkach w związku z niszczycielskimi siłami chcącymi zniszczyć Ziemię. Moim zdaniem Superman: Człowiek ze stali jest jednym z najlepszych filmów opowiadających historię Supermana, ale to jest tylko moje zdanie, ocenę tego obrazu pozostawiam każdemu z Was indywidualnie według własnego gustu.

szczegółygatunek: fantastyka – akcja
produkcja: Kanada, USA, Wielka Brytania
reżyseria: Zack Snyder
scenariusz: David S.Goyer, Jonathan Nolan
zdjęcia: Amir M.Mokri
muzyka: Hans Zimmer
obsadaHenry Cavill – Clark Kent/Supermen
Amy Adams – Lois Lane
Michael Shannon – generał Zod
Kevin Costner – Jonathan Kent
Diana Lane – Martha Kent
Laurence Fishburne – Perry White
Antje Traue – Faora
Russell Crowe – Jor-El
Ayelet Zurer – Lara Lor-Van
Christopher Meloni – pułkownik Hardy
Harry Lennix – generał Swanwick
Dylan Sprayberry –13-letni Clark Kent/Supermen
Cooper Timberline – 9-letni Clark Kent/Supermen

Dodaj komentarz