«
»
FacebookGoogle+

Sztanga i cash (2013) – Pain & Gain

Sztanga i cash jest filmem zrealizowanym na podstawie autentycznych wydarzeń mających miejsce w USA. Film przedstawia historię porwanie bogatego biznesmena Victora Kershaw (Tony Shalhoub) przez dwóch przyjaciół, kulturystów i trenerów fitness. Borykają się oni wciąż z problemami finansowymi co doprowadza ich do złości i frustracji w obliczu bogactwa jakim dysponują klienci odwiedzający klub w którym pracuje jeden z nich Daniel Lugo (Mark Wahlberg).

Reżyser: Michael Bay
Scenariusz: Christopher Markus, Stephan McFeely
Aktorzy: Mark Wahlberg, Dwayne Johnson, Anthony Mackie, Tony Shalhoub, Ed Harris,
Rob Corddry
, Bar Paly

 

Sztanga i cash – Pain & Gain, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook


Pewnego dnia Daniel bierze udział w szkoleniu mającym na celu nauczenie uczestników radzenia sobie z przeciwnościami losu blokującymi drogę do bogactwa i dobrobytu. Tam pod wpływem prowadzącego doznaje on uwolnienia swojego potencjału, niestety potencjału przestępczego. Zaczyna bardzo intensywnie rozmyślać w jaki sposób może łatwo i bez problemów zdobyć duże pieniądze. Jedynym najprostszym sposobem na szybkie wzbogacenie wydaje mu się porwanie jednego ze swoich bogatych klientów i zmuszenie go do podpisania papierów przekazujących cały majątek Danielowi. Jednak aby cały plan i zamiary miały szansę powodzenia musi on zorganizować grupę podobnych do niego desperatów, którzy będą gotowi zaryzykować realizację jego planu.

Po namowach godzi się na to jego kolega z siłowni Adrian (Anthony Mackie) i dobierają sobie jeszcze jednego wielbiciela stalowych mięśni z siłowni byłego więźnia po obyciu kary więzienia Paula (Dwayne Johnson). Ich ofiarą ma paść bogaty klient, którego Adrian jest osobistym trenerem Victor Kershaw. Po pierwszej nieudanej próbie za drugim razem cel zostaje osiągnięty i bogaty biznesmen zostaje uprowadzony. W czasie zmuszania go do podpisania odpowiednich dokumentów stanowiących podstawę do zagarnięcia całego jego majątku przez kulturystów-przestępców Daniel zostaje rozpoznany przez porwanego biznesmena dzięki charakterystycznej wodzie po goleniu której używa. Po tej wpadce porywacze przystępują do bardziej brutalnych metod zmuszenia Victora do podpisania dokumentów przekazujących trójce swoich oprawców całego majątku, co wkrótce im się udaje. Pozostaje jeszcze tylko kwestia co zrobić z porwanym biznesmenem? Daniel jako mózg całości podejmuję decyzję, że muszę go zamordować, gdyż jeśli odzyska on wolność tak jak pierwotnie było w planach to zgłosi się na policję i Daniel jako rozpoznany przez niego niezbyt długo będzie mógł się cieszyć bogactwem, które zdołali zdobyć.

Mimo sprzeciwu i niechęci Paula do zamordowania Victora, Danielowi udaje się go znów nakłonić do realizacji jego planu. Na siłę poją biznesmena alkoholem, po czym pijanego sadzają za kierownicą jego własnego BMW i gdy Daniel siedząc na fotelu pasażera naciska pedał gazu za kierownicą siedzi odurzony alkoholem Victor. Po krótkiej chwili, rozpędzeniu samochodu do odpowiedniej prędkości i wykierowaniu nim w budynek Daniel wyskakuje z pędzącego samochodu, który z siłą uderza w mur budynku. Ale biznesmen nie ginie dzięki poduszce powietrznej. Wtedy zezłoszczony Daniel postawia oblać wóz benzyną i go podpalić razem z siedzącym za kierownicą Victorem. Ale nawet te zabiegi nie są w stanie uśmiercić upartego i pragnącego żyć biznesmena. Po tym gdy BMW zostaje podpalone wydostaje się on z płonącego samochodu po czym zostaje potrącony przez swoich oprawców ich furgonetką, żeby być w 100% pewnym, że tym razem udało się go uśmiercić porywacze przejeżdżają jeszcze raz po jego ciele.

Pewni że teraz nikt i nic nie będzie w stanie ich rozpoznać i oskarżyć o kradzież całego majątku rozpoczynają szalone i bogate życie. Kupują drogie domu, jeżdżą drogimi samochodami i żyją życiem którego zawsze pragnęli. Jednak Victor cudem przeżywa i postawia za wszelką cenę odnaleźć przestępców którzy okradli go z całego majątku i pozbawili wszystkiego na co pracował całe swoje życie. Wynajmuje on prywatnego detektywa który ma namierzyć tych którzy dopuścili się kradzieży i próby zamordowania go. Po krótkim czasie przestępcy-kulturyści zostają namierzeni i postawieni w stan oskarżenia przed sądem. Pewni tego że nikt nie będzie w stanie udowodnić im przestępstw jakich się dopuścili są butni i czują się całkowicie bezkarni. Jednak w obliczu naocznego świadka i jednocześnie swojej ofiary ich pewność nagle znika i wszystko co piękne się kończy. Wszyscy trzej zostają skazani: Daniel Lugo na karę śmierci, Adrian Doorbal na karę śmierci i jedynym który ocalił życie dzięki współpracy z prokuratorem, policją i wyrażeniu skruchy został Paul Doyle skazany na 15 lat więzienia, dziś już przebywa na wolności próbując odpokutować swoje winy i naprawić swój życie.

Całość filmu prezentuje się jak bardzo realistyczny obraz pozbawiony efektów specjalnych, typowych strzelanin czy super herosów potrafiących z pudełka zapałek i żyletki zbudować śmigłowiec. Jestem pewien, że znajdzie on swoich fanów jak również przeciwników jak każdy produkt stworzony dla szerokiej publiczności. Z całą pewnością jest to film którym nie będą rozczarowani wielbiciele kina faktu i tym widzą polecam gorąco seans kinowy filmu Sztanga i cash.

szczególygatunek: komedia, kryminał, dramat
produkcja: USA
reżyser: Michael Bay
scenariusz: Christopher Markus, Stephan McFeely
zdjęcia: Ben Seresin
muzyka: Steve Jablonsky
premier: 30 sierpnia 2013 r.
obsadaMark Wahlberg – Daniel LugoDwayne Johnson – Paul Doyle
Anthony Mackie – Adrian Doorbal
Tony Shalhoub – Victor Kershaw
Ed Harris – Ed DuBois
Rob Corddry – Jon Mese
Bar Paly – Sorina Luminita
Rebel Wilson – Robin Peck
Ken Jeong – Johnny Wu
Keili Lefkovitz – Krisztina Furton
Emily Rutherfurd – Carolyn “Cissy” DuBois
Michael Rispoli – Frank Griga
Tony Plana – kapitan George Lopez
Vivi Pineda – detektyw Haworth
Ken Clement – detektyw Costello

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/08/Sztanga-i-cash-zwiastun-filmu.mp4 39495945 video/mp4

Dodaj komentarz