«
»
FacebookGoogle+

Tajemnica zielonego królestwa (2013) – Epic

Tajemnica zielonego królestwa jest bardzo piękną bajką zrealizowaną w najnowszej technice 3D z bardzo mądrym jak to bywa w bajkach morałem. Całość akcji tej zachwycającej animacji zaczyna się w momencie kiedy nastoletnia córka szalonego profesora Bomby podlega niezwykłej i magicznej transformacji i zostaje przeniesiona do niezwykłego świata Zielonego Królestwa.

Tajemnica zielonego królestwa – Epic, zwiastun 2013

Źródło: You Tube, Strona filmu

W istnienie tej bajecznej krainy wierzył dotychczas tylko sam profesor Bomba starając się zdobyć dowodu na udowodnienie całemu światu jej istnienie. Gdy jego córka zostaje w niezwykły sposób przeniesiona do miniaturowego świata roślin i zwierząt zamieszkujących najmniej widoczne połacie łąki profesor Bomba staje przed największą szansą na udowodnienie całemu światu prawdziwości swojej teorii o istnieniu niezwykłego królestwa Zieleni. Jednak nie udowodnienie teorii profesora jest główną koncepcją tej animowanej bajki, a jest nią niezwykła przygoda w której swój udział ma córka profesora Mary Katherina. Po tym jak w magiczny sposób zostaje przeniesiona do świata zwierząt i roślin zamieszkujących łąkę musi się przystosować i zacząć współpracować z maleńkimi istotami zamieszkującymi tą bajeczną krainę.

Co więcej dowiaduje się ona, że całemu Zielonemu Królestwu, a dzięki temu także jej światu zagraża wielkie niebezpieczeństwo w postaci złej królowej i podwładnych jej pająków. Aby móc przeciwstawić się złej królowej i jej niecnym planom przejęcia władzy nad całą łąka i w konsekwencji nad całym światem córka profesora Bomby musi nauczyć się zasad rządzących magicznym światem w którym się znalazła i musi zacząć współpracować z muszkami, chrząszczami, ślimakami i innymi mieszkańcami tego fantastycznego świata do którego została w magiczny sposób przeniesiona. Animacja Tajemnica Zielonego Królestwa jest realizacją, która w sposób perfekcyjny w najdrobniejszych szczegółach pokazuje mieszkańców i życie jakie toczy się w Zielonym Królestwie. Dzięki realizacji w technice 3D najmłodsi widzowie będę mieli możliwość obcowania z bohaterami na wyciągnięcie ręki, będę mogli obserwować niezwykły świat Zielonego Królestwa z pierwszego rządu, co z pewnością dostarczy im niezwykłych wrażeń i magicznych przeżyć.

Na seansie animacji 3D Tajemnica Zielonego Królestwa z całą pewnością nie będę się też nudzili rodzice, którzy zechcą przywołać w swojej pamięci czasy ich dzieciństwa i zagłębić się w bajkowy świat łąki i życia jej mieszkańców. Morałem przewodnim tej bajki jest walka dobra ze złem, w której zawsze dobro zwycięża. Całość realizacji jest pozbawiona przemocy dzięki czemu ze spokojem możemy wybrać się do kina z najmłodszymi pociechami bez obaw o reakcję najmłodszych widzów. Z całą odpowiedzialnością mogę polecić wizytę w kinie na seansie bajkowej animacji 3D Tajemnice Zielonego Królestwa wraz ze swoimi pociechami każdej mamie i każdemu tacie, zachwyt dzieci gwarantowany.

szczególyprodukcja: USA
reżyser: Chris Wedge
scenariusz: Tom J.Astle, Matt Ember, James V.Hart, William Joyce, Daniel Shere
zdjęcia: Renato Falcão
muzyka: Danny Elfman
premiera: 24 maja 2013 r.
głosu udzielili w wersji orginalnej
Josh Hutcherson – Nod
Amanda Seyfried – Mary Katherine
Colin Farrell – Ronin
Jason Sudeikis – Bomba
Aziz Ansari – Mub
Beyoncé Knowles – królowa Tara
Steven Tyler – Nim Galuu
głosu udzielili w wersji polskiej
Piotr Bajtlik – Nod
Dominika Sell – Mary Katherine
Robert Jarociński – Ronin
Jakub Szydłowski – Bomba
Krzysztof Szczerbiński – Mub
Joanna Jeżowska – królowa Tara
Maciej Kujawski – Nim Galuu

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz