«
»
FacebookGoogle+

Thor ratuje przyjaciół – Legends of Valhalla (2013)

Animacja Thor ratuje przyjaciół jest bajką dla najmłodszych wielbicieli kina. Opowiada ona prastarą legendę Wikingów o chłopcu, który jest potomkiem Odyna króla Bogów, który wspierany przez swoją odwagę, głęboką wiarę w dobro i wiernych przyjaciół wyrusza przeciw złej królowej i oddanym jej olbrzymów.

Thor ratuje przyjaciół – Legends of Valhalla, zwiastun 2013

Zwiastun – YouTube, Strona filmu, Facebook

Animacja Thor ratuje przyjaciół to opowieść o sile i odwadze drzemiącej w każdym z nas, która nie jest zależna od wieku i siły fizycznej, jest to opowieść o niezłomnej sile przyjaźni, która potrafi zdziałać cuda w sytuacji zagrożenia. Thor ratuje przyjaciół jest piękną i mądrą opowieścią mającą swe korzenie w przekazach ludzi północy, które od wieków są przekazywane z pokolenia na pokolenie i pomagają w wychowaniu dzieci. Jest to bardzo ładnie opowiedziana historia na której z całą pewnością nie będę się nudziły ani dzieci ani ich rodzice. Całość akcji rozgrywa się w niezwykłym świecie Wikingów gdzie najważniejszy jest honor, oddanie przyjaciołom, opór przed złem i krzywdą wyrządzaną innym i niezwyciężona wiara w zwycięstwo w walce ze złem. Tym wszystkim cechą wierny jest chłopiec o imieniu Thor.

Thor ratuje przyjaciół jest bajeczną opowieścią dzięki której najmłodsi wielbiciele kina będę mogli przekonać się o sile dobra które zawsze zwycięża w starciu ze złem. Legenda o Thorze jest opowieścią cechującą się wszystkimi zaletami i argumentami doskonałej bajki dla najmłodszych widzów. Mamy w niej szlachetnego głównego bohatera, złą królową chcącą zniszczyć szczęście i zabić wszystkie oznaki dobra na świecie, mamy grupę oddanych przyjaciół wpierających szlachetnego głównego bohatera w walce ze złem, a wszystko to jest obsadzone w niezwykłym świecie legendarnych Wikingów i wsparte przez magię. Czegóż więcej można oczekiwać od produkcji dla najmłodszych widzów? Moim skromnym zdaniem tylko tego aby takich filmów było dużo więcej. Gorąco polecam wizytę w kinie na niezwykłej, legendarnej opowieści Thor ratuje przyjaciół całą rodziną wraz z najmłodszymi pociechami, które z całą pewnością nie będę się niecierpliwiły i nudziły w kinie podczas całego seansu.

szczególyprodukcja: Irlandia, Islandia, Niemcy
reżyser: Óskar Jónasson
scenariusz: Friðrik Erlingsson
muzyka: Stephen McKeon
premiera: 21 czerwca 2013 r.
obsadaw oryginalnej wersji:
Justin Gregg – Thor
Paul Tylak – Łamacz
Nicola Coughlan – Edda
Liz Lloyd – Hel
Alan Stanford – Odin
Emmett Scanlan – Sindri
Lesa Thurman – mama
Gary Hetzler – dziadek

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz