«
»
FacebookGoogle+

To już jest koniec (2013) – This is the end

To już jest koniec jest kolejną produkcją w której aktorzy grają samych siebie ukazując się w krzywym zwierciadle. W tym filmie możemy podziwiać plejadę gwiazd Hollwoodu Jamesa Franco (James Franco), Setha Rogen (Seth Rogena), Emme Watson (Emma Watson), Channing Tatum (Channing Tatum), a nawet Rihanne (Rihanna).

Reżyser: Evan Goldberg, Seth Roger
Scenariusz: Evan Goldberg, Seth Roger, Jason Stone
Aktorzy: Seth RogerJames Franco, Jay Baruchel, Danny McBride, Craig Robinson, Jonah Hill, Rihanna

 

To już jest koniec – This is the end, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Wszystko zaczyna się od imprezy którą organizuje James Franco dla przyjaciół i znajomych. Jest to bardzo huczna impreza na której nie brakuje niczego z tego co tygryski lubią najbardziej. Nie brakuje tu alkoholu, panienek, narkotyków i wszystkich innych używek o której tylko mógł człowiek słyszeć. Gdy zabawa trwa w najlepsze nikt nie dostrzega dziwnych wydarzeń mających wkrótce zmienić całkowicie oblicze ich świata i całą rzeczywistość do której przywykli jako celebryci. Nagle nadchodzi całkowita apokalipsa o jakiej nie pomyślałby nikt. Ziemia zaczyna się rozstępować pochłaniając wszystko i wszystkich. Całość wygląda dość mrocznie, ale dzięki fantastycznie humorystycznym dialogom, które prowadzą ze sobą główni bohaterowie To już jest koniec cała widownia zamiast współczuć i być przerażona ich losem, doskonale bawi się wybuchając gromkim śmiechem zamiast rzewnymi łzami rozpaczy. Gdy w wyniku apokaliptycznych wydarzeń przy życiu pozostaje tylko nieliczna grupa imprezowiczów, zaczynają się dylematy co teraz, jak się zachować, czy powinni uciekać czy zostać na miejscu czekając na pomoc i rozwój wypadków? Cała łącząca ocalałych z kataklizmu przyjaźń zostaje wystawiona na ciężką próbę przetrwania, dzięki różnorodności pomysłów na to co dalej.

Chociaż film wydaje się dramatem katastroficznym to dzięki perfekcyjnej aktorskiej grze gwiazd współczesnego kina, pełnych humoru i doskonale dobranych dialogów, dzięki wyolbrzymieniu wad poszczególnych gwiazd grających samych siebie i dzięki doskonałemu spójnemu scenariuszowi To już jest koniec jest rewelacyjną komedią w doskonałej obsadzie aktorskiej. Warto iść do kina na ten film choćby tylko po to aby móc zobaczyć sztuczki i gagi jakie wyczyniają na potrzeby filmu gwiazdy kina jak choćby Channing Tatum (Channing Tatum), który gdy tylko pojawia się na ekranie wywołuje salwę śmiechu całej widowni. Warto to zobaczyć, usłyszeć i móc przeżyć razem z bohaterami przezabawnej komedii To już jest koniec. Powiem jedno dawno nie widziałem tak karykaturalnej gry samych siebie jak ta, którą pokazali nam aktorzy grający w tej produkcji kinowej. Z całą pewnością jest to wybuchowa mieszanka doskonałego humoru, dramatyzmu sytuacji i tragikomedii. Doskonale całość przesłania filmu oddaje scena w której zadumany Franco uspokaja ocalałych kolegów słowami: Dajcie już spokój, jesteśmy aktorami, gwiazdami.

Po kogo przyślą pomoc w pierwszej kolejności jeśli nie po nas! Scena ta w doskonały sposób ukazuje charakter gwiazd, ich butność i zapatrzenie w swój doskonały i nieskalany żadną rysą obraz. Oni nie tylko ignorują apokalipsę dziejącą się tu i teraz, oni jej nawet nie dostrzegają. Podczas seansu kinowego filmu będziemy mogli dostrzec zadufanie w sobie celebrytów z Hollywoodzkiej fabryki snów, ich niewyobrażalny stopień ignorancji rzeczywistości i budowanie jej w swoich głowach takiej jak jest im najwygodniejsza, a wszystko to przewartościowane i pokazane w komediowym krzywym zwierciadle. Wszystko to można zamknąć jednym zdaniem: nie pozostało nam nic innego jak tylko doskonale bawić się do samego końca bez strachu czy zastanawiania się co się stanie dalej z nami i z naszym światem.

To już jest koniec jest naprawdę przezabawną i zakręconą do granic możliwości komedią, co w pełni oddają słowa Emmy Watson:

Pamiętam, jak zadzwonił do mnie mój agent i przedstawił mi pomysł na ten film. Nie mogłam tego ogarnąć. „Seth Rogen, Jonah Hill, James Franco, Danny McBride i paru innych komików wystąpi w tym filmie, wszyscy zagrają siebie, ma być koniec świata. Rogen i Evan Goldberg reżyserują. Chcą ciebie”, tłumaczył agent, a ja nie bardzo rozumiałam. „Co? Dlaczego? Jak?”, pytałam. W końcu jednak zgodziłam się przeczytać scenariusz i choć najpierw go nie rozumiałam, szybko doszłam do wniosku, że to najśmieszniejszy, najbardziej szalony, absurdalny pomysł na fabułę. Musiałam wziąć w tym udział. Nie mogłam pojąć, dlaczego chcieli właśnie mnie. Nie był to też projekt, który normalnie bym przyjęła, ale jednym z powodów, dla których się zgodziłam było fakt, że nie mogłam przegapić okazji do współpracy z najlepszymi komikami na świecie

Emmy Watson

Myślę, że te słowa są najlepszą rekomendacją dla tego filmu i nic więcej nie trzeba dodawać aby zachęcić Was do zobaczenie tej produkcji kinowej gwiazd Hollywoodu. To już jest koniec po prostu trzeba zobaczyć i bawić się podczas seansu kinowego do łez śmiechu.

 

szczególygatunek: fantastyka, komedia
produkcja: USA
reżyser: Evan Goldberg, Seth Roger
scenariusz: Evan Goldberg, Seth Roger, Jason Stone
zdjęcia: Brandon Trost
muzyka: Henry Jackman
premiera: 13 września 2013 r.
obsadaSeth Roger – Seth Roger
James Franco – James Franco
Jay Baruchel – Jay Baruchel
Danny McBride – Danny McBride
Craig Robinson – Craig Robinson
Jonah Hill – Jonah Hill
Rihanna – Rihanna
Emma Watson – Emma Watson
Jason Segel – Jason Segel
David Krumholtz – David Krumholtz
Mindy Kaling – Mindy Kaling
Martin Starr – Martin Starr
Evan Goldberg – Evan Goldberg
Channing Tatum – Channing Tatum

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2013/09/To-już-jest-koniec-zwiastun.mp4 33166912 video/mp4

Dodaj komentarz