«
»
FacebookGoogle+

Transcendencja (2014) – Transcendence

Transcendencja jest filmem z pogranicza dwóch gatunków fantastyki i akcji, opowiada on historię naukowca dr. Willa Castera (Johnny Deep), który jest pionierem na polu badań sztucznej inteligencji. Pracuje on nad stworzeniem samoświadomej maszyny, która będzie charakteryzowała się najwyższą inteligencją i jednocześnie będzie zawierała całą gamę ludzkich emocji.

Premiera: 9 maj 2014 r
Reżyser: Wally Pfister
Scenariusz: Jack Paglen
Aktorzy: Johnny Deep, Rebecca Hall, Paul Bettany, Kate Mara, Cillian Murphy, Morgan Freeman, Clinton Collins Jr. Luce Rains

Transcendencja – Transcendence, zwiastun 2014

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Jego praca przyniosła mu niezwykłą sławę robiąc go tym samym wrogiem numer 1 dla organizacji ekstremistycznych gromadzących w swych szeregach przeciwników najnowszych technologii. Chcąc przerwać badania nad sztuczną inteligencją organizują oni zamach na dr. Castera, który kończy się śmiercią naukowca. Jednak jego żona Evelyn (Rebecca Hall) i najlepszy przyjaciel Max Waters (Paul Bettany) postanawiają umieścić umysł dr. Castera w komputerze tym samym tworząc pierwszą na świecie inteligentną maszynę. Dzięki decyzji dwojga najbliższych współpracowników naukowca uda się nie tylko stworzyć sztuczną inteligencję i pokrzyżować plany unicestwienia prac doktora Castera przez wrogie organizacje antytechnologiczne, ale co było najważniejszym celem uda im się doprowadzić do „zmartwychwstania” męża, przyjaciela i wybitnego naukowca. Jednak nie do końca ich zamiary pokrywają się z rzeczywistością. Pragnienia dr. Willa Castera urzeczywistniają się jednak w pewnym momencie umysł naukowca przeniesiony do komputera zaczyna realizować swój własny plan nie do końca zgodny z planem naukowców odpowiedzialnych za powołanie go do życia. Powoli staje się dla nich jasne, że pragnienie poznania i wiedzy przeradza się w umyśle naukowca w pragnienia władzy. Uświadamiają sobie że przyczynili się umieszczając umysł dr. Castera w komputerze do stworzenia niezwyciężonej maszyny która może unicestwić ich świat i zniszczyć teraźniejszą rzeczywistość na wieki. Wkrótce staje się dla nich przerażająco jasne, że na powstrzymanie inteligentnej maszyny jaką stał się Willi jest już być może za późno.

Transcendencja jest filmem ukazującym problemy z jakim możemy się zmagać w najbliższej przyszłości, jeśli postęp techniczny będzie w taki tempie posuwał się wciąż do przodu. Ten obraz filmowy swoją treścią stawia pytanie: Czy warto poświęcić wszystko dla nauki? Czy wolno nam dążyć za wszelką cenę do „doskonałości” technologicznej? Czy jesteśmy gotowi na taki postęp nauki? Na te pytania nie znajdziemy odpowiedzi w filmie, musimy na nie odpowiedzieć sami.

Transcendencja jest filmem przeznaczonym dla wszystkich wielbicieli kina fantastyki naukowej zrealizowanego w konwencji kina akcji. Jest to film który z całą pewnością zadowoli zarówno fanów fantastyki jak również wielbicieli szybkiego kina akcji i kochających efekty specjalne. Myślę jednak, że na seans kinowy tego obrazu filmowego powinni wybrać się wszyscy którym nieobce są najnowsze technologie, którzy z ciekawością śledzą nowinki naukowe, którym nie jest obojętna wizja postępu nauki i techniki. Zapraszam bardzo gorąco już wkrótce do kina na seans kinowy filmu Transcendencja.

szczególygatunek: fantastyka akcji
produkcja: USA, Wielka Brytania
reżyser: Wally Pfister
scenariusz: Jack Paglen
zdjęcia: Jess Hall
muzyka: Michael Danna
premiera: 9 maj 2014 r.
obsadaJohnny Deep – dr. Will Caster
Rebecca Hall – Evelyn Caster
Paul Bettany – Max Waters
Kate Mara – Bree
Cillian Murphy – Anderson
Morgan Freeman – Joseph
Clinton Collins Jr. – Martin
Luce Rains – Rodger
Falk Hentschel – Bob
Fernando Chien – Heng
Cory Hardrict – Joel Edmond
Jermaine Washington – agent sił specjalnych
James Burnett – Jim
Akshay Patel – James
Sam Quinn – Drake

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/03/Transcendencja-zwiastun.mp4 10587217 video/mp4

Dodaj komentarz