«
»
FacebookGoogle+

Turyści – Sightseers

„Turyści” to komedia o kryminalnym podłożu. Para zakochanych postanawia spędzić swój wakacyjny urlop na podróży z przyczepą kempingową na trasie największych atrakcji turystycznych Anglii.Odwiedzają muzeum starych tramwajów w Crich, jaskinię strachu w Shipton czy muzeum ołówków w Keswick co ich zdaniem jest najlepszym pomysłem na romantyczne i wymarzone wakacje.

I nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby romantyczna para nie postanowiła usunąć każdego kto zakłóci spokój ich sielanki. W ten sposób ofiarami pary zakochanych padają zbyt głośni nastolatkowie, wścibski turysta czy nieuprzejmy kelner.
„Turyści” jest komedią o charakterystycznym angielskim poczuciu humoru co w efekcie daje czarną komedie kryminalną. Mimo morderczych charakterów dwójki głównych bohaterów, krwi ofiar i morderczych scen film „Turyści” jest jednak zabawną komedią o typowym dla Anglików poczuciu humoru. Ciężkie dialogi charakterystyczne dla nizin społecznych dodają temu filmowi swoistego czarnego uroku. Dla wielbicieli angielskiego humoru seans w kinie na „Turyści” obowiązkowy dla całej reszty widzów zależnie od nastroju.

 

szczegółygatunek: czarna komedia
produkcja: Wielka Brytania
reżyseria: Ben Wheatley
scenariusz: Alice Lowe i Steve Orama
zdjęcia: Laurie Rose
muzyka: James Williams
premiera w Polsce: 22.02.2013r
obsadaAlice Lowe – Tina
Steve Orama – Chris
Eileen Davies j- Carol
Richard Glover – Martin
Monica Dolan – Janice
Jonathan Aris – Ian
Richard Lumsden – Rambler

Dodaj komentarz