«
»
FacebookGoogle+

Wieczni chłopcy (2013) – Les Gamins

Wieczni chłopcy to kolejna zakręcona komedia goszcząca na ekranach naszych kin. Jest to opowieść o dylematach dwóch mężczyzn młodego niedoświadczonego Thomasa (Max Boublil) i starszego doświadczonego Gilberta (Alain Chabat), których połączyła córka starszego Lola (Mélanie Bernier) z którą swoją przyszłość wiąże młodszy.

Reżyser: Anthony Marciano
Scenariusz: Mona Achache
Aktorzy: Max Boublil, Alain Chabat, Sandrine Kiberlain, Mélanie Bernier, Alban Lenoir, Elisa Sednaoui, Arié Elmaleh, François Dunoyer

 Wieczni chłopcy – Les Gamins, zwiastun 2013


O filmie – YouTube

Thomas mimo marzeń i planów tworzenia wielkich przebojów i komponowania muzyki, zostaje dzięki swoim planom poślubienia Loli zmuszony do pracy w nudnym biurze na podrzędnym stanowisku jako „popychadło” do wszystkiego. Gdy wraz ze swoją przyszłą żoną odwiedzają rodziców Loli, Gilberta i Suzanne (Sandrine Kiberlain) świat Thomasa zostaje wywrócony do góry nogami za sprawą przeszłego teścia, który za wszelką cenę chce odwieść go od poślubienia Loli, która jego zdaniem jest kopią swojej matki co nie wróży dobrze przyszłości Thomasa. Chce on udowodnić niedoświadczonemu młodzieńcowi fakt, że miłe i przyjemne życie dalekie jest od stabilizacji i małżeństwa, a marzenie to rzecz o którą należy walczyć wszystkimi możliwymi siła i środkami. W wyniku zabiegów znudzonego 30 letnim pożyciem małżeńskim Gilberta i braku doświadczenia u Thomasa zaczyna on poddawać się sugestią swojego przyszłego teścia i rzuca się wraz z nim w objęcia szalonych, pozbawionych wszelkich moralnych hamulców imprez, intensywnego nocnego życia czy koncertów kończących się o świcie.

Wieczni chłopcy jest filmem poruszającym poważny temat kryzysu wieku średniego i znudzenia małżeńskim życiem w prześmiewczy i wypełniony humorem sposób. Całość obrazu ukazuje szaleństwo pomysłów znudzonego Gilberta i chęć przywrócenia swojemu życiu blasku i energii młodości. Wieczni chłopcy przedstawia relacje damsko-męskie, a nawet męsko-męskie, które są tak zniekształcone i wywrócone do góry nogami jak to tylko możliwe w odbiciu krzywego zwierciadła i dzięki temu jest naprawdę wesoło podczas seansu kinowego tej zabawnej komedii. Na ten film można zabrać kumpla, kumpele, rodziców i dziadków i świetnie się bawić oglądając perypetie zakochanego Thomasa i znudzonego Gilberta, niekończących się nocnych eskapad wypełnionych alkoholem, kobietami, jointami i wszelkiego rodzaju używkami, które kończą się dla obu mężczyzn za każdym razem w innym miejscu i innych okolicznościach. Czy Gilbertowi uda się odwieść Thomasa od poślubienia jego córki? Do czego doprowadzi zmiana zachowania i chęć przywrócenia szaleństw młodości w życiu Gilberta? Czy obie ułożone i stateczne kobiety wytrzymają to wszystko? Po odpowiedzi na te pytania zapraszam gorąco każdego wielbiciela śmiechu i doskonałej zabawy w kinie na seans filmu Wieczni chłopcy, po którym uśmiech i doskonały humor pozostaną z Wami na bardzo długo.

 

szczególygatunek: komedia
produkcja: Francja
reżyser: Anthony Marciano
scenariusz: Mona Achache
zdjęcia: Jean-Paul Agostini
premiera: 11 października 2013
obsadaMax Boublil – Thomas
Alain Chabat – Gilbert
Sandrine Kiberlain – Suzanne
Mélanie Bernier – Lola
Alban Lenoir – Romain
Elisa Sednaoui – Irène
Arié Elmaleh – Carl
François Dunoyer – Claude

Powiązane posty

Newsletter

Dodaj komentarz