«
»
FacebookGoogle+

Wilk z Wall Street (2014) – The wolf of Wall Street

Wilk z Wall Street jest filmem opartym na prawdziwej historii jak go nazywali złotego dziecka Wall Street Jordana Belforta (Leonardo DiCaprio). Był on jednym z najdoskonalszych maklerów giełdowych lat 80 ubiegłego wieku zarabiającym miliony dolarów w ciągu kilku minut. Błyskawiczny sukces przyniósł mu fortunę i sławę z jednej strony, a z drugiej wiele zgubnych pokus wśród których do najłagodniejszych należał alkohol pity w nieograniczonych niczym ilościach i nie należał on do jedynej pokusy której ulegał wilk Wall Street.

Premiera: 3 stycznia 2014r.
Reżyser: Martin Scorsese
Scenariusz: Terence Winter
Aktorzy: Leonardo DiCaprio, Aya Cash, Matthew McConaughey, Margot Robbie, Jonah Hill, Jean Dujardin, Kyle Chandler, Rob Reiner

Wilk z Wall Street – The wolf of Wall Street, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Najpiękniejsze kobiety, najszybsze samochody, najdroższe hotele i najznakomitsze jachty, narkotyki i alkohol stały się codziennością życia młodego maklera giełdowego. Do historii przeszły huczne imprezy na których ilość kokainy starczyłaby na budowę igloo, ilość obecnych na nich prostytutek mogła by wprawić w zakłopotanie i wstyd niejednego posiadającego harem szejka i ilości najdroższych alkoholi lejących się strumieniami podczas tych spotkań biznesowych. Jednak nic nigdy nie trwa wiecznie i jak to ujął ojciec Jordana Belforta: Wcześniej czy później będziesz wreszcie musiał wypić piwo, którego nawarzyłeś. I tak się dzieje w życiu naszego bohatera, że w końcu musi zapłacić rachunek który mu się nagromadził w czasie beztrosko, szalonego życia milionera. W końcu oszukani przez niego klienci zaczęli się domagać swoich pieniędzy, a komisja papierów wartościowych zaczęła się szczegółowo przyglądać postępowaniu złotego dziecka giełdy na Wall Street.

Wilk z Wall Street jest obrazem filmowym przedstawiającym sukces w Amerykańskim stylu od pucybuta do miliardera. Fenomenalnie napisane, zainscenizowane i zmontowane sceny z życia bohatera zmieniają się jak w kalejdoskopie przez cały czas trwania seansu w towarzystwie rockandrollowych przebojów. Film ten może bez strachu nazwać arcydziełem w filmografii Scorsese jest to drapieżny, obłędnie zabawny i nietracący impetu nawet na moment obraz filmowy. Zapewne mocną stroną tego dzieła jest obok reżyserii także gra aktorska takich sław kina jak Leonardo DiCaprio, Jonah Hill, Kyle Chandler czy pojawiający się zaledwie na momenty Matthew McConaughey. Jest to film ukazujący jeden z największych legalnych narkotyków jakim są pieniądze, ukazanych jako największy afrodyzjak i obiekt erotycznej fascynacji dla bohaterów tej opowieści. Demoralizuje i zarazem napędza do działania, ciągnie na dno i jednocześnie pozwala stać się panem i władcą życia, koniec końców każdy chciałby być Jordanem Belfortem, bez względu na cenę jaką przyszłoby za to zapłacić. Wilk z Wall Street jest filmem pokazującym nienasycenia pieniędzmi, których wciąż jest więcej i więcej, a jednak cały czas za mało. Film w sposób bezkompromisowy ukazuje niszczycielską siłę pieniędzy, która niszczy wszystko i wszystkich nieprzestrzegających zasad i zachłystujący się ich nadmiarem co w sposób nie budzący żadnych wątpliwości zawsze kończy się upadkiem i karą. Aczkolwiek film pozbawiony jest moralizatorskich ambicji, ukazując karę jaka spotkała Jordana Belforta jako nierówną czynów jakich się on dopuścił.

Z całą pewnością polecam ten film bardzo gorąco wszystkim młodym biznesmenom, pragnącym wielkich i nie kończysz się zasobów finansowych jako ostrzeżenie przed zachłystywaniem się namiarem pieniędzy i jako przestrogę przed niekontrolowanym ich wydawaniem. Polecam ten film równie mocno każdemu spragnionemu niezwykłej gry aktorskiej Leonarda DiCaprio i całej reszty obsady aktorskiej tego niezwykle barwnego i żywego obrazu filmowego jakim jest Wilk z Wall Street, polecam także wizytę w kinie na tym seansie filmowym wszystkim fanom szybkiego kina o niespodziewanych zwrotach akcji, nasyconego scenami z życia bogatych celebrytów ukazanego na tle kryminalnych rozgrywek między ludźmi wielkiego biznesu. Zapraszam gorąco do ponownych odwiedzin na naszej stronie po wizycie w kinie na seansie filmu i do podzielania się z innymi czytelnikami wrażeniami i oceną tego obrazu filmowego.

 

szczególygatunek: dramat biograficzno-kryminalny
produkcja: USA
reżyser: Martin Scorsese
scenariusz: Terence Winter
zdjęcia: Rodrigo Prieto
muzyka: Howard Shore
premiera: 3 stycznia 2014r.
obsadaLeonardo DiCaprio – Jordan Belfort
Aya Cash – asystetnka Jordana
Matthew McConaughey – Mark Hanna
Margot Robbie – Naomi Lapaglia
Jonah Hill – Donnie Azoff
Jean Dujardin – Jean-Jacques Saurel
Kyle Chandler – agent Patrick Denham
Rob Reiner – Max Belfort
Jon Favreau – Manny Riskin
Jon Bernthal – Brad
Ethan Suplee – Toby Welch
Shea Whigham – kapitan Ted Beecham
Cristin Milioti – Teresa Petrillo
Stephen Kunke – Jerry Fogel
J.C. MacKenzie – Lucas Solomon
Ashlie Atkinson – Rochelle Applebaum
Robert Clohessy – Nolan Drager prawnik Jordana
Katarina Čas – Chantalle

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/01/Wilki-z-Wall-Street-zwiastun.mp4 26193174 video/mp4

Dodaj komentarz