«
»
FacebookGoogle+

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie (2014) – X-Men: Days of Future Past

X-Men: Przeszłość, która nadejdzie jest kolejną ekranizacją legendarnego X-Mena, tym razem 5 z kolei. Scenariusz do tego filmu został napisany na podstawie jednego z komiksów, którego autorami są Chrisa Claremonta i Johna Byrne’a, który został stworzonym w 1981 roku.

Premiera: 23 maj 2014 r.
Reżyser: Bryan Singer
Scenariusz: Simon Kinberg, Jane Goldman
Aktorzy: James McAvoy, Jennifer Lawrence, Michael Fassbender, Nicholas Hoult, Ian McKellen, Patrick Stewart, Hugh Jackman

 X-Men: Przeszłość, która nadejdzie – X-Men: Days of Future Past, zwiastun 2013

 

O filmie – YouTube, Strona filmu, Facebook

Akcja filmu rozgrywa się mniej więcej 10 lat po wydarzeniach z „Pierwszej klasy” oraz około 10 lat po „Ostatnim bastionie”. Będzie się toczyła na dwóch płaszczyznach czasowych. W odległej przyszłości gdzie większa część populacji mutantów jest przetrzymywana w obozach koncentracyjnych pod nadzorem gigantycznych robotów Sentinels, które przejęły władzę w całej Ameryce oraz w teraźniejszości gdzie walczą z wrogim Bractwem pod wodzą Mystique (Jennifer Lawrence). To właśnie w teraźniejszości świadomość Wolverina (Hugh Jackman) zostaje przeniesiona w przeszłość do swojego młodszego ciała, aby zapobiec wydarzeniom, które doprowadziły do zagłady ludzi i mutantów w przyszłości. Wydarzeniem które miało drastyczny wpływ na przyszłość jest śmiertelny zamach na prezydenta J.F. Kennedy. Za zamachem z ogromnym prawdopodobieństwem stoi Magneto (Ian McKellen) lub Mystique.

Film X-Men: Przeszłość, która nadejdzie podobnie do poprzednich części będzie wypełniony szybkimi scenami pełnym akcji, strzelanin i walki wręcz. Z całą pewnością nie będę się w czasie jego kinowego seansu nudzili wielbiciele szybkiego kina akcji, nie będę także zawiedzeni tą odsłoną przygód X-Mena fani kina since-fiction. Film w całej rozciągłości opiera się na scenach efektów specjalnych, których kwestią przewodnią jest zaskoczenie widza i wprowadzenie go w stan strachu i szoku.

Czy i tym razem wydarzenia ukazane w tej odsłonie przygód X-Mena mimo terroru i zagłady prawie całej populacji X-Menów zakończą się szczęśliwie dla uwielbianego przez całe pokolenia widzów Wolverine’a? Czy i teraz uda mu się zapobiec wydarzeniom mającym dramatyczny wpływ na teraźniejszą sytuację X-Menów? Czy uda się pokonać wrogów i zapobiec całkowitej zagładzie ludzi i X-Menów? Po odpowiedzi na wszystkie pytania nasuwające się po przeczytaniu tego wpisu zapraszam gorąco wszystkich fanów kinowej jak również komiksowej wersji przygód X-Mena do kin na seans tego pełnego akcji, wybuchów, strzelanin, robotów i maszyn do zabijania filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. Jako zachętę dla niezdecydowanych pozwolę sobie zacytować wypowiedź Hugha Jackmana o filmie:

To epicka, wyjątkowa opowieść. Gdy usłyszałem o niej po raz pierwszy, kręciłem akurat „Wolverine’a” i poprosiłem, by opowiedziano mi o niej coś więcej. Gdy tylko poznałem pierwsze informacje, wiedziałem, że to będzie coś genialnego. Nie mogłem tego zignorować. Gra toczy się o wszystko dla X-Men. Zagrożenie jest największe w tym filmie. Jest to naprawdę epicka, niezwykła i fantastyczna historia

Hugh Jackman

Myślę że słowa powyżej są wystarczającą rekomendacją dla filmu X-Men: Przeszłość, która nadejdzie, dla wszystkich widzów zarówno dla fanów gatunku fantastyki akcji jak również dla fanów innych gatunków filmowych. Na film warto się wybrać choćby w celu podziwiania pracy specjalistów od efektów specjalnych i komputerowej wizualizacji. Gorąco zapraszam do kin od 23 maja gdy będzie miała miejsce premiera w polskich kinach. Zostało jeszcze trochę więc każdy zdąży wygospodarować sobie odrobinę czasu potrzebnego na wizytę w kinie i możliwość zapoznania się z filmowym dziełem Bryana Singera.

 

szczególygatunek: fantastyka akcji
produkcja: USA
reżyser: Bryan Singer
scenariusz: Simon Kinberg, Jane Goldman
zdjęcia: Newton Thomas Sigel
muzyka: John Ottman
premiera: 23 maj 2014 r.
obsadaJames McAvoy – Charles Xiaver/profesor X
Jennifer Lawrence – Raven/Mystique
Michael Fassbender – Erik Lenhnsherr/Magnetto
Nicholas Hoult – Hank McCoy/bestia
Ian McKellen – Erik Lenhnsherr/starszy Magnetto
Patrick Stewart – profesor Charles Xavier
Hugh Jackman – Logan/Wolverine
Anna Paquin – Marie/Rogue
Ellen Page – Kitty Pryde/Shadowcat
Shawn Ashmore – Bobby Drake/Iceman
Peter Dinklage – Boliver Trask
Omar Sy – Bishop
Halle Berry – Ororo Munroe/Storm
Josh Helman – William Stryker
Lucas Till – Havok

Powiązane posty

Newsletter

enclosure:
http://zobacztutaj.pl/wp-content/uploads/2014/03/X-Men_-Przeszłość-która-nadejdzie-_-Days-of-Future-Past-zwiastun.mp4 8014815 video/mp4

Dodaj komentarz