«
»
FacebookGoogle+

Zambezia (2013)

Zambezia jest typową animację skierowaną do najmłodszych wielbicieli kina i ich zabieganych rodziców. Całość filmu jest obsadzona w bajkowej ojczyźnie wszystkich ptaków. W pierwszych scenach poznajemy młodego sokoła o imieniu Kai, który wraz ze swoim strachliwym ojcem mieszka na usychającym drzewie na odległym pustkowiu.

Zambezia, zwiastun 2013

Źródło: You Tube, Oficjalna strona filmu, FaceBook

Pełen chęci poznawania i przeżywania przygód Kai pewnego dnia spotyka nieznanych mu przybyszów z daleka. Zaciekawiony ich opowieścią o Zambezia kolorowej krainie gdzie w zgodzie, szczęściu i beztrosko mieszkają wszystkie ptaki Kai pragnie już tylko jednego, aby móc tam lecieć i poznać ten wspaniały świat. Jednak jego ojciec jest temu absolutnie przeciwny i zakazuje mu myśleć o czymś takim jak lot do Zambezia. Mimo sprzeciwu ojca Kai po sprzeczne z nim postanawia wbrew jego woli wyruszyć do Zambezi naprzeciw swoim marzeniom i ku przygodzie.

Gdy dolatuje do krainy wszystkich ptaków dowiaduje się o istnieniu specjalnej grupy ptaków zwanej Dziobasami, która zajmuje się patrolowaniem nieba i pilnowaniem bezpieczeństwa ptasiej krainy. Postanawia być takim i staje się adeptem oddziału Dziobasów. W tym czasie jego zatroskany ojciec postanawia wyruszyć śladem syna i dołączyć do niego w Zambezia. Jednak na drodze staje mu niesympatyczny jaszczur pragnący zawładnąć ptasią ojczyzną przy pomocy nieakceptowanych przez ptasie społeczeństwo Marabuty i zrobić sobie ucztę z ptasich jaj. Cała ptasia kraina jest zagrożona, wszyscy muszą stawić dzielny opór wrogiemu jaszczurowi i jego sprzymierzeńcom. Na skrzydłach Kai i jego przyjaciół spoczywają losy całej ptasiej społeczności. Dzielny Kai i jego przyjaciele pokonują jaszczura i pozyskują do ptasiej społeczności Marabuty.

Animacja Zambezia ma ukryte w sobie bardzo mądre przesłanie mówiące o tym że uprzedzenia rodzą podziały, a te nakręcają tylko spiralę wzajemnej wrogości. Czasami warto spojrzeć poza czubek własnego dziobu, aby zrozumieć, iż wszyscy chcemy tego samego – szczęścia. Z całą pewnością z pełnym przekonaniem Zambezia mogę polecić każdemu zarówno najmłodszym kinomaniakom jak również ich zabieganym rodzicom. Każde pokolenie wielbicieli kina znajdzie w tym filmie coś dla siebie, dzieciaki niesamowicie kolorową bajkę, młodzież zabawne dialogi i dorośli odskocznie od szarości dnia codziennego.

szczegółygatunek: familijna animacja przygodowa
produkcja: RPA
reżyser: Wayne Thomley
Dariusz Błażejczak (reżyser polskiego dubbingu)
scenariusz: Andrew Cook, Raffaella Delle Donne, Anthony Silverston, Wayne Throley
muzyka: Bruce Retief
głosu udzielili w wersji orginalnej
Jeremy Suarez – Kai
Abigail Breslin – Zoe
Jeff Goldblum – Ajax
Leonard Nimoy – Sekhuru
Samuel L. Jackson – Tendai
Jenifer Lewis – Gogo
Jim Cummings – Budzo/Marabut
Richard E.Grant – Cecil
Corey Burton – Neville
Tress MacNeille – żona Neville`a
Phil LaMarr – komentator
głosu udzielili w wersji polskiej
Jakub Mróz – Kai
Weronika Łukaszewska – Zoe
Wojciech Machnicki – Ajax
Janusz R.Nowicki – Sekhuru
Grzegorz Pawlak – Tendai
Miriam Aleksandrowicz – Gogo
Mirosław Zbrojewicz – Budzo
Ryszard Olesiński – Cecil
Joanna Kulig – żona Neville`a
Dariusz Szpakowski – komentator

Powiązane posty

Newsletter

2 comments

Dodaj komentarz